Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Valaki tud ajánlani valamilyen...

Valaki tud ajánlani valamilyen minőségi, de még megfizethető árú italt?

Figyelt kérdés

Baráti összejöveteleken szoktunk néha iszogatni, de már elegem van a gagyi piákból, Royal Vodka, La Fiesta...

Javasolnátok minőségi sört, bort, töményet? Irhatokk minőségi, de nem túl drága és prémium minőségi italokat is.


2016. márc. 16. 16:30
1 2
 1/13 Mojjo ***** válasza:
Borral kapcsolatban tudok tippeket adni, de definiáljuk előtte, hogy mi a megfizethető :) Mire gondolsz árban egy palack bornál, mennyit adnál ki érte?
2016. márc. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Vodkából én a Bols-t tartom a legmegfizethetőbb korrekt darabnak, borból talán egy Feind birtok cuvée borbox 3000-3500ft/5L megfelelne neked, az olcsó pezsgők közül pedig a Szovjeckoje meglepően korrekt, bár a Törley gála még mindig finomabb.
2016. márc. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Mojjo ***** válasza:
Mondjuk a Szovjeckoje hajszálpontosan La Fiesta színvonal pezsgőben, amit a kérdező pont el akar kerülni, szóval én nem javasolnám. Mint ahogy egyetlen más olcsó pezsgőt sem.
2016. márc. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A #2 vagyok. Mojjo a két ital között, bár nem hiszem hogy kóstoltad őket, ég és föld a különbség. A korlátlan étel-ital fogyasztásos Trófea grill éttermekben ahol azért szempont hogy a felszolgált italt az emberek 90%-a mégse küldesse vissza a pincérrel Szovjeckoje pezsgőt adnak. Ha La Fiesta-t adnának azt a többség visszaküldetné. Borból még ugyanennyiért se tudnék ilyen minőséget mondani nem hogy feleennyiért.
2016. márc. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Mojjo ***** válasza:
51%

Véletlen kóstoltam, meg még néhány bort/pezsgőt - többnyire borokat, és ha egybevesszük a két kategóriát, akkor egy ezerötszáz-kétezer tételes kóstolási tapasztalatom van, szóval szerintem nagyjából képben vagyok :) Igaz, SZovjeckojéból csak egyhez volt szerencsétlenségem, de aligha fogok még egyet bevállalni.

De ha az én kóstolási tapasztalatomat kevésnek ítélnéd, akkor a blogger kollega rámlicitál egy nagyságrenddel, nagyjából tízezres kóstolási tapasztalattal, igen komoly nemzetközi rálátással:

- [link]

- [link]


Kedvenc leírásom:

"A pohárba kitöltve undorító illat fogad, káposztával, áporodott, használt zoknira és olcsó mustsűrítményre emlékeztető szaggal. Egyik gonosz kóstolótársunk megjegyzi, "WC-kefével mosták ki a tartályt". Az ízében a rendkívüli hígság a gyümölcsösség távoli emlékével és az olcsó szlovák cukor gazdagságával versenyzik. Lecsengés nincsen, ha csak nem a mustsűrítmények töttyedt-löttyedt gyümölcseire emlékeztető valamit nem hívjuk annak."


Rendkívül találó és csak egyetérteni tudok. Hozzáteszem, a második linken leírt másik palack némileg mást mutatott - lsd ott - szóval egészen biztosan van némi palackvariáció, de egy másik, általam nem kóstolt tétel leírása, miszerint

"Olcsó mustsűrítmény lábszagos illata jön, mellé kis doh. Híg, szőlős, szintén a sűrítmény uralja, enyhe doh árnyéka vetül rá. 630Ft. 2p (“Kétszer kell lenyelni, hogy egyszer lemenjen.” – mondja az egyik tanult kolléga, nagyon is találóan.)"

sem vesz rá, hoyg megkóstoljam.


A pezsgőkészítés költséges dolog. Akkor is, ha tankpezsgőről van szó. Az olcsó pezsgők legjobb esetben is műízű gejl akármik lesznek, rosszabb esetben pedig undorító, poshadt aromáktól bűzlő valamik. Nagyon messziről kerülném. Ha valaki pezsgőt akar inni, akkor 3 ezer alatt nem érdemes próbálkoznia. Persze mindenkinek más a toleranciaszintje, és ha valaki nem kóstolt még igazi pezsgőt, lehet elvan ezekkel is. Csak ha magasabb szintű ital felől érdeklődik valaki, akkor nem ajánlanám...

2016. márc. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Mojjo ***** válasza:
52%

Amúgy a Trófeában pont, hogy komolytalan az italkínálat. Legalábbis amikor legutóbb voltam ott sok-sok éve, akkor még így volt. Az a "zabáljuk tele magunkat" élményről szól, ahol egy átlagos all you can eathez képest kellemes plusz a látványkonyha, hogy előttünk grilleznek, meg úgy nagyjából ehetőek a kész ételek is - jónak azért azokat sem mondanám. De az italkínálat totál felejtős - vagy legalábbis volt - és aki ilyan all you can eat helyre megy, aligha fog a tökéletes italpárosítással foglalatoskodni.


Ha olyan helyet szeretnél, ahol valóban fontos az ital, és valóban hangsúly van rá fektetve, akkor a teljesség igénye nélkül az alábbi helyeket ajánlanám:


- Olimpia: [link]

- St Andrea: [link]

- Don Leone: [link]

- Nothing but the blues: [link]

- Stelázsi: [link]

- Chess: [link]


Próbáld ki az egyiket, ha van kedved hozzá, az ételeik is remekek, mindegyiknek. A fentebb linkelt éttermek elég különmböző hangulatúak és árkategóriájúak, biztos találsz egy szimpatikusat, és szerintem, ha megismersz csak egyet is közülük, átgondolod egy pillanat alatt, hogy mennyire fontos egy Trófeában az ital és mennyire adnak sokat ott az italra :)

2016. márc. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Mojjo ***** válasza:
36%
Hmmm, jobban megnézve az írásképed, szerintem te a troll314csa nevű felhasználó vagy :) Ez esetben egyszer, ha benne vagy, gyere el velem egy kóstolóra, kíváncsi lennék rád élőben :)
2016. márc. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Phoney ***** válasza:
67%

ma 09:03

Az (alkoholfogyasztó) emberek 90%-a kulturális nyomásra szereti a szar pezsgőt. Ebből a szempontból olyan, mint a magyar nagyüzemi sör vagy az ecetes házipálinka. Ezek olyan italok, hogy az elején mindenki érzi, hogy nem jó, de addig kínlódnak vele hivatalból (szilvesztervan/mindenki ezt issza/ettől vagyok nagymagyar), hogy végül csak sikerül megszeretni. (Sokat segít persze, hogy azt hiszik, ilyen a normális pezsgő/sör/pálinka, ilyennek kell szeretni.) Erre mondják, hogy ez nem tanult ízlés, hanem stockholm-szindróma.

2016. márc. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Megint én vagyok. Nem értem miért akarsz látni engem Mojjo, én nem igazán vagyok kíváncsi rád, Phoney-val szerintem el tudnék azért beszélgetni. :)


- nem troll314csa vagyok

- semmi különös nincs bennem egyszerű 20 éves szakállas egyetemista vagyok

- tisztában vagyok vele hogy nem rossz piákkal ittad el a májad és sokat tudsz a felsőbb kategóriás borokról, ahogy azzal is hogy kerülöd az 1500 forint alatti tételeket, ezért el se tudod képzelni hogy különösen a rossz irányba mekkora különbség van köztük

- Trófea étteremben én is csak egyszer voltam, egész véletlenül az érettségi bankettem lett oda szervezve, én se voltam elájulva a helytől, de jó volt nézni hogy isznak a tanáraim

- ÉN A VÁLASZOMBAN ELSŐSORBAN A KÉRDEZŐ ÁLTALAM FELMÉRT IGÉNYEINEK MEGFELELŐ RÉSZEMRŐL NEM MEGVETETT ITALOKAT AJÁNLOTTAM

- Phoney, nem hiszem hogy azért lennék jó véleményen a Szovjeckoje száraz és muskotályos pezsgőiről mert mindenki azt issza, egyrészt mert olyan fajta ember vagyok akinek ha eltér a véleménye mindenki másétól akkor is fölvállalja ( gyakran szívok is emiatt), másrészt otthon a családdal nem iszunk a Hungária extra dry alatti pezsgőket.

2016. márc. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Mojjo ***** válasza:

- Akkor ezt benéztem. Van ez így.


- 20 éves, te jó ég... Ez mondjuk részben magyarázza, miért hiszed, higy a Szovjeckoje jó, meg, hogy a Trófeában szempont az ital. Ha érdekel a gasztronómia, majd kinövöd ezeket, ahogy jönnek a tapasztalatok.


- Nem kerülöm az 1500 forint alatt borokat, legalábbis nem hagyományos értelemben, szóval ezt elég rosszul tudod. Nem elképzelnem kell, amiről beszélek, hanem megtapasztaltam - ha figyeltél volna, írtam is. 1500 alatti tételeket valóban nagyon ritkán veszek olyan célból, hogy majd élvezzem is az ízét (bár néha előfordul ilyen, pl St. Ilona borok Somlóról), de bőven előfordul, hogy kíváncsiságból (avagy nagyképűen: szakmai kíváncsiságból) és hogy szélesítsem a látóköröm, veszek ilyeneket. Akár saját árkategóriájuk más tételeivel együtt kóstolni, akár jobb tételekkel együtt kóstolni. Ha az ember nem ismeri az olcsóbb tömegtermékeket, akkor nem igazán tudja hitelesen hirdetni, hogy xy minőségi cucc mennyivel jobb náluk. Kell az összehasonlítási alap, meg a szélesebb kitekintés. Boros körökben teljesen bevett szokás az alsópolcos termékeket szondázni épp ezért. Természetesen jóval kevesebb tételt veszek így, mint élvezetből, de bőőőven elég sokat, hogy erős rálátásom legyen a kategóriára. Az el sem tudom képzelni, hogy... kezdetű mondatod kissé naív épp ezért. Pontosan tudom, mit beszélek, különben nem írnám.


- Sehol nem írtam, hogy csak egyszer lettem volna a Trófeában. Minimum 5-6 alkalommal voltam, de lehet többet is. Csak épp a legutóbbi is jó régen volt.


- Természetesen én is úgy gondolom, hogy a kérdező igényeinek megfelelően szerettél volna válaszolni. Csak a Szovjeckojéval nem jött össze, tekintve, hogy a La Fiestát a "milyet ne" kategóriába rakta, és az a nagy helyzet, hogy a Szovjeckoje a pezsgők hierarchiájában pöccre pontosan azt a helyet foglalja el, amit a csendes borok hierarchiájában a La Fiesta. Semmi gond, nincs elég tapasztalatod még, nincs elég nagy kitekintésed és anélkül, hogy tudnánk milyen is egy legalább elfogadható pezsgő, baromi nehéz megítélni egy tételt. A borokat valószínűleg jobban meg tudod ítélni és ott a helyére tudod rakni a La Fiestát. Pezsgőnél ez nem megy még. Amúgy attól, hogy neked a Szovjeckoja jobban ízlik, mint a La Fiesta, nem lesz jobb pezsgő, mint amilyen bor a másik. Saját műfajukban kell tudni kontextusba helyezni az italokat.


- Hát, a Hungária Extra Dry-al sem győztél meg 100%-osan, bár az áráért valóban kifejezetten korrekt vétel és természetesen nagyon nagyon más súlycsoport, mint a Szovjeckoje. Remélem, ezt érzed :) Mielőtt kijelentenéd, hogy ezt úgysem tudhatom, sőt el sem tudom képzelni: igen, a Hungária Extra Dry-t is kóstoltam.

2016. márc. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!