Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Minden nap egy pohár vörös bor?

Minden nap egy pohár vörös bor?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Szeretnék minden nap 1 pohár vörös bort meginni mert az egészséges. Itthon nem szeretném intézni mert csak beleszólnak. Van ennek valami kulturáltabb módja mint bejárni egy kocsmába?



2016. ápr. 10. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Kocsmát semmiképpen. Az sem biztos, hogy annyira egészséges ez, bár valóban szóltak róla cikkek, de mindenhol azt írták, hogy csak kifejezetten jó minőségű vörösborra vonatkozik, azt a kocsmában nem kapsz. pár ezer forint egy üveg jó minőségű vörösbor, én 2 naponta innék egy decit, spórolás miatt, illetve mi van ha mégsem annyira egészséges, mert az alkohol alapvetően nem tartozik az egészséges dolgok közé.
2016. ápr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek, itt nem a Dankóra és társaira gondolnak, hanem tisztességes száraz vörösborra.

Miért gond ez otthon? Gondolom felnőtt ember vagy, ki tudod fizetni, akkor gond nem lehet. Vagy morog az asszony ha iszol?

2016. ápr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mojjo ***** válasza:
64%

Igen, van. Ne kocsmába járj, hanem valami jobb borbárba. Ha Pesten laksz, bőven fogsz ilyet találni, de sok vidéki nagyvárosban is.

Csak, hogy Pesten pár példát említsek:

- DiVino-k

- 0,75

- Palack

- Kadarka

- Drop shop

- Borbíróság

- DOC Vino

- Csendes társ


De ez csak pár példa, van bőven több. Honlapokat nem mellékelnék, mert fejből nem tudom, de a google kidobja egy pillanat alatt, a honlapokon meg többnyire van itallap is.


Egyébként tarts heti legalább 2-3 nap szünetet, ne igyál minden egyes nap.

2016. ápr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Nekem ez nem tetszik. A napi rutinszerű borfogyasztás egyenes út az alkoholizmushoz. Egyébként a vörösbor áldásos hatásával szemben is vannak vélemények. Szerintem a kérdező nem felnőtt, hanem kamasz, abból gondolom, hogy "Itthon nem szeretném intézni mert csak beleszólnak".
2016. ápr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket.

Ezek a borbárok nagyon tetszenek még nem hallottam róla.

Nekem egy kardiológus mondta, hogy napi 1 pohár bor nagyon hasznos.


(Felnőtt vagyok de még szülőkkel élek.)

2016. ápr. 10. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!