Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ártalmas lehet esténként 1-2...

Ártalmas lehet esténként 1-2 pohár száraz vörös/rozébor?

Figyelt kérdés

Párommal elég gyakran, nem minden este, de azért heti párszor eliszogatunk ketten egy üveg (7 dl) bort, amim kb 2-2 pohár. A szárazat, félszárazat szeretjük, fehéret nem is szoktunk szinte soha (nem tudom ez mennyit számít). Csak azért szoktuk, mert jólesik, de elkezdtem aggódni, hogy ez már alkoholizmusnak számít-e? Van egészségkárosító hatása? Amúgy aktívak vagyunk rengeteg mozgás, kirándulás, sport, igyekszem figyelni az egészséges étkezésre is, így már csak ez az egyetlen ami aggaszt.

Köszi :)



2013. okt. 28. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
semmi bajotok ne elsz tőle sőt.
2013. okt. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez megy évek óta, szüleim is szeretik és velem is megszerettették a jó bort. Addig nem számít alkoholizmusnak, amíg tudsz nélküle élni, vagyis ha véletlenül nincs otthon bor, akkor nem szaladsz öt percen belül a boltba. Mi mindhárman úgy vagyunk, hogy szeretünk meginni 1-1 pohárral, de én mondjuk sosem iszom hét közben, mert tanulnom kell, a szüleim is simán megvannak nélküle akármeddig (pl. apukám tavaly így böjtölt, hogy nem ivott alkoholt). Egészségkárosító hatása pedig ilyen mennyiségnek nincs. A vörösbor nagyon jó antioxidáns és vérképző, egyszer voltam vérszegény, és napi 1 dl vörösborral kúráltam magam 3 hétig. Azóta nyoma sincs a vérszegénységnek.
2013. okt. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem ártalmas. Én heti 1-2 üveggel betolok évek óta de semmi bajom.
2013. okt. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Oké, köszi a válaszokat mindenkinek, megnyugtattatok :)

Amúgy tényleg ellennék nélküle is, nincs késztetés bennem, hogy mindenáron, és nem is minden nap :)

2013. okt. 28. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!