Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi alkoholivás a normális?

Mennyi alkoholivás a normális?

Figyelt kérdés

Fiatalok, mennyit isztok?

Ha egy hónapban egyszer iszom, az nem sok, egy évben 12.

Ha kéthetente , akkor 24szer egy évben, a 365-höz viszonyítva ez is tök kevés, de ha azt mondom, hogy kéthetente berúgok, az nem sok?

Ivás alatt a részegséget értem, nem a napi 2-3 deci sört.


Ti mennyi, és hogyan isztok?Mennyiszer?



2016. ápr. 15. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Én ünnepekkor, azon kívül nem nagyon. A barátaimmal is szoktam inni néha, de nem szoktunk berúgni.


Ha ivás alatt csak a részegséget érted, akkor soha.


20/F

2016. ápr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A fiatalok többsége sokszor iszik, de azért nem rúgunk be minden héten 2x. Igazából heti 3-4 alkalommal megiszunk valamit, egy pohár bor egy sör. De nem ezt kérdezted:) Berugni... pff hát talán 2 havonta ha nagy a buli
2016. ápr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 szaszaa11 ***** válasza:

Szia! Havi 1, max 2 belefér, ha nem hányásig, képszakadásig iszol. Utóbbi állapot egy évben 2x még nem gáz szerintem. Én napi szinten fogyasztok alkoholt, munka után 1 vagy 2 sör. Vasárnap kicsit több, néha be is rúgok kellemesen. 2-3 havonta pedig rendesen, de nem fekvésig. 1 évben kb 2-3x túlzásba viszem, egészséges vagyok.

19\F

2016. ápr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én ebben a melegben szinte napi szinten megiszok 1-2 sört. Télen jóval kevesebbet. Kicsit jobban berúgni úgy havi egyszer szoktam, de az nem vészes. Úgy istenesen berúgni meg évi 2-4 alkalommal szoktam, de azt sem szándékosan, csak van hogy rosszul lövöm be mennyit bírok meg.
2016. ápr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
heti 5 sör már káros
2016. ápr. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Napi 1 liter tömény balkesz, na az káros
2016. ápr. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vho szerint férfiaknál 40 gramm alkohol tehát másfél naponta max 2 sör ami biztonságos, nőknél a fele
2016. ápr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amikor szokássá válik, akkor van baj. Mikor már előre tervezed, gondolkozol rajta, na az már probléma.
2016. ápr. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én mióta egyszer nagyon berúgtam, azóta nem tudok inni. Egyszer elég volt abból az állapotból, hányinger,szédülés. Felkelni sem tudtam, a szememet sem tudtam behunyni és végig józanul gondolkodtam és agyaltam, de kajáért nem volt erőm elmenni a boltba. Soha többé nem kívánom azt az állapotot, ez fél éve volt már,de az ital gondolatától is rosszul vagyok. Igaz hozzá kell tenni hogy rossz minőségű,leárazott pezsgőtől rúgtam be, amit éhgyomorra ittam. Régebben jobbab bírtam az alkoholt,igaz nem is ilyen silány minőségű italokat ittam és azokat is mértékkel. Korábban 2× volt már ilyen, hogy a rossz italtól berúgtam és egyszer sem lettem oldottabb,lazább, ugyanúgy feszengtem és még rosszul is voltam. Szerintem nekem nem érdemes innom,mert a normàl mennyiségtől nem lesz jobb kedvem és az ízét sem szeretem. (Kivéve a likőröket:tojáslikör,csokilikőr...csak ezek meg dràgák nekem)
2016. ápr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez attól függ mert nekem pl nem férne bele hogy minden nap megigyak 1-2 sört az edzés miatt talán 3 havonta egy kicsit iszok. Én inkább a sportban élem ki magam. Ez nem azt jelenti hogy nem járok bulizni, csak nem iszok. Tudni illik az alkohol és az izom rossz barátságba vannak egymással.
2016. máj. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!