Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Nyúlhúshoz milyen bor illik?

Nyúlhúshoz milyen bor illik?

Figyelt kérdés
Recept alapján fehérbort kellene használnom, de nem írja, hogy milyet (a gerincéhez és combjához is fehéret ír, habár más recepttel készítem). Melyik volna a legalkalmasabb a főzéshez és étkezés mellé?
2016. ápr. 29. 08:17
1 2
 1/13 acelsziv ***** válasza:
21%
A nyúlnak fehér húsa van. Fehér bor megy tehát hozzá. Abból is száraz.
2016. ápr. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sauvignon Blanc?
2016. ápr. 29. 09:19
 3/13 acelsziv ***** válasza:
53%
Akár.
2016. ápr. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Mojjo ***** válasza:
100%
Mondjuk erősen az elkészítési módjától, fűszerezésétől, meg a körettől függ a dolog. A sauvignon blanc általában könnyed, friss, vegetális bor, ehhez mérten kell elképzelni akkor azt a nyulat. Egy friss tavaszi zöldségekkel készített nyúlhoz pl el tudom képzelni. Ha mondjuk egy kicsit erősebb, testesebb módon készíted, mondjuk valami mustáros szósszal, akkor én egy olajosabb, testesebb olaszrizlinget tudnék elképzelni mellé. Ha valami paradicsomos történetet gondolsz a nyúlhoz, akkor pedig kadarkával, vagy pinot noir-al párosítanám. Csak, hogy pár lehetőséget mondjak.
2016. ápr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Mojjo ***** válasza:
100%
Ja igen, a fehér húshoz fehérbort, vörös húshoz vörösbort az nagyon az eleje a történetnek. A köret, elkészítés, fűszerezés ezt felülírhatja - rengetegszer felül is írja. Szóval ne ijedj meg egy kadarkától vagy pinot noirtól adott esetben :)
2016. ápr. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondjuk egy máltai paradicsomos-rozmaringos nyuszihoz nem tálalnék semmilyen fehér bort, maximum testesebbet, de tényleg, inkább vörös bort.


Az étel elkészítési módjáról függ a bor fajtája, nem a hús színétől! Ez egy hülye 30 évvel ezelőtti tévhit, amit még ma is sokan erőltetnek,de semmi helye a modern konyhában.

2016. ápr. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Ez a kettőféléhez fog hasonlítani.

2016. ápr. 29. 19:13
 8/13 anonim ***** válasza:
Mindegyikhez fehérbor illik, de inkább fűszeres mint gyümölcsös vagy savas. Szerintem.
2016. ápr. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Mojjo ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az előttem szólóval. Mondjuk nem egyszerű. Egy újvilágias sauvignon blanc mondjuk szerintem pont odafér mellé - az inkább vegetális (csalán, vágott fű), mint gyümölcsös, a kakukkfűvel jól működhet. Pont ez a fajta az, aminél a magyar kínálattal nem vagyok képben (valahogy soha nem találtam olyat, ami tetszett volna), szóval én külföldit tudok ajánlani, de pl új-zélandi, azon belül is malboroughi sauvignon blancokat nagyobb áruházakban is lehet kapni, borszaküzletben meg pláne. Ezek a barátságosabb árkategóriákban elég egy kaptafára készültek, szóval további konkretizálás nélkül is merem ajánlani. Esetleg dél-afrikai, vagy chilei is ugyanígy bevállalható. (Igény szerint van pár konkrét tippem is, persze.)


Magyarból egy semlegesebb karakterű fajtából vulkanikus talajon, lehetőleg bazalton termettet ajánlanék. Mondjuk az ásványos karakterű lesz, nem fűszeres, vagy vegetális, de szerintem működne a párosítás. Egy somlói juhfark, vagy furmint mondjuk - könnyen elérhetők közül pl Kreinbacher, vagy Tornai pincéktől.

2016. ápr. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Tescoban találtam egyet tegnap.

[link]

Ez megfelelő lenne, vagy esetleg, ha van másik tapasztalatod, ötleted akkor nagyon szívesen meghallgatom.

2016. ápr. 30. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!