Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért kell elmosni a poharat...

Miért kell elmosni a poharat sörcsapolás előtt?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 7. 23:38
 1/8 anonim válasza:
72%
Mert úgy csapolás közben kevésbé habzik a sör
2010. ápr. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell elmosni,csak ki kell öblíteni! Így ugyanis sokkal kevésbé habzik fel a sör, viszont a habkoronája sokkal szebb lesz, ha ki van öblítve a pohár vagy a korsó.
2010. ápr. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a fönök,hogy nehogy a sör mleg legyen,màrmint jobb ha folyo hideg csapvizben a poharakat lehütjük.De nem tudom pontosan.
2010. ápr. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nyilván hogy hideg legyen a pohár:) a meleg pohártól melegszik fel az amúgy hideg csapolt sör... és nem elmosni kell, hanem hidegvízzel öblíteni... gondolom én
2010. ápr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A pohár ugye eleve tisztán van a pultban, tehát elmosni már nem kell. Csapolás előtt -a külön erre a célra való szerkezet segitségével- kiöblitik őket hideg vizzel. Erre főleg azért van szükség mert igy csapolás közben kevésbé habzik a sör, könnyebb csapolni, másrészt meg persze kicsit le is hüti a poharat de ez másodlagos szempont.
2010. ápr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Tudtommal a sör habzàsa a csapolastol függ,nem attol hogy a pohar szàraz vagy nedves.A poharak lehütését szolgalja az öblités.
2010. ápr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
Erre azért van szűgség hogy mikor iszod a pohár falán ne maradjanak ott azok a fehér csikok a hab miatt. Amik elég undorító látványt mutat
2010. ápr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 BeerHunter ***** válasza:

Utlsó előtti (talán)-> csaptól is függ, de próbáld ki otthon, hogy száraz pohárba töltesz egy üveg sört, majd egy nedvesbe, melyik mennyire fog habozni.

Szóval-> nem elmosod, csak oblíted, h ne legyen száraz, hogy szép, tartós, és pont megfelelő mennyiségű habot lehessen a sörre varázsolni. A hűtési funkció sztem elhanyagolható:)

2010. ápr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!