Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Reggel 7:30-kor megittam egy...

Reggel 7:30-kor megittam egy kupica whisky-t (olyan 2-3 cl,40 %-os),9-kor már vezethetek? Nem lesz baj ha netán megszondáztatnak?

Figyelt kérdés
Ha ez számít 58 kilós 20 éves lány vagyok.
2016. máj. 3. 08:19
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Most komolyan, fél 8-kor töményet inni, csak mert szülinapod van? :D Hogy nem hánytad össze magadat, mondd már meg.

9-ig biztosan nem örül ki. Gratulálj magadnak.

2016. máj. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
44%
A szonda kimutatja, de minimális az a 2-3cl whisky, érezni nem éreznéd már az tuti. Csak pár országba van ilyen retkes zéró tolerancia mint nálunk. Ezt egyrészt megértem mert sok az alkoholista Magyarországon, de ugyanakkor idegesítő is. Én is pl. ha megiszok 1 sört, attól nem fogok semmivel se rosszabbul vezetni, de nem tehetem mert zéró tolerancia van. Németországba pl. 0.5 ezrelékig szabad vezetni, ami átlag embernél olyan másfél sör. Amúgy azt nem értem miért tartják sokan olyan undorítónak ha valaki reggel iszik egy kicsit. Persze sok olyan van aki reggel iszik és azt folytatja egész nap, az más, de pl. falun sok idősebb bácsi van aki reggel a reggeli előtt minden nap bedob egy feles pálinkát, aztán utána egész nap dolgozik a mezőn és/vagy kúrálja az állatokat. Szerintem ezzel nincs probléma.
2016. máj. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Taxiztam végül.Megkóstoltam az egyik ajándékom,na és?Nem azt írtam hogy minden reggel egy hordó sörrel indítok.De persze már alkesz vagyok..nevetséges.

Amúgy: "A máj átlagosan óránként 0,1 gramm alkohol lebontására képes testsúlykilogrammonként." a whisky csak 35 %-os,a pohár 4 cl-es és kevesebb mint félig volt.Tehát durván 6 g alkohol került a szervezetembe.Ezt egy óra alatt lebontja a májam.Most akkor mégsem?Már őszintén kezd érdekelni,valaki elmagyarázza hogy ez pontosan hogy működik?

2016. máj. 3. 13:29
 14/29 anonim ***** válasza:

"Én is pl. ha megiszok 1 sört, attól nem fogok semmivel se rosszabbul vezetni,"


Ez tök jó, most nem kezdek el statisztikákat keresni, hogy fél liter sör mennyivel rontja az ember reakcióidejét és ezzel mennyivel nő a fékút, de most ha fel is tesszük, hogy esetedben tényleg semmit nem befolyásol egy sör, akkor azért remélem te is elhiszed azt, hogy a nagy többség esetében igen. Nem fognak miattad külön törvényt hozni.

2016. máj. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Mojjo ***** válasza:

@13: jól mondod, meg jól számoltál. Amivel nem számolsz, az a felszívódási idő, ami még kicsit hozzáadhat, de alapvetően helyesen gondolkozol. Ne törődj a kötekedőkkel.


Amúgy fantasztikus látni, hogy mindenki azzal van elfoglalva, hogy lesajnálja a kérdezőt, mert mert inni kevesebb, mint fél decit reggel. Gondolom a felük dohányos (= drogfüggő), és/vagy egy jó adag kávéval (= legális droggal) kezdi a reggelt, vagy szombatonként szétcsapatja magát, de azért, ha valaki 2-3 centet kultúráltan iszik, annak jól be kell szólni. Ezúton is gratulálok mindenkinek!

2016. máj. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Nem, nem dohányzom, nem kávézom és végképp röhejesnek tartom már a gondolatot is, hogy hogy lehet kulturáltan reggel fél 8-kor töményezni.
2016. máj. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Mojjo ***** válasza:

A kultúrált ivás azt jelenti, hogy nem az alkohol hatásáért isszuk, hanem

a, gasztronómiai okokból (= mert ízlik)

b, digesztívként a reggeli 6 tojásos rántotta és abált szalonna után


Az ivással abszolút nem az ideje lehet a baj. Az ivással akkor lehet (nem van, csak lehet) baj, ha azt az alkohol élettani hatásaiért csináljuk.


De akkor kérdés:

- ha x napon épp terv szerint nincs semmi dolgunk, mennyire jobb, vagy rosszabb reggel 8-kor berúgni, mint este 8-kor?

- ha x napon épp terv szerint nincs semmi dolgunk, mennyivel jobb, vagy rosszabb reggel 8-kor kívánni bármilyen ízt (mondjuk vaníliás, füstös, határozott, akármilyen ízt), mint este 8-kor?


A válaszodat kérlek pár összetett mondatban indokold is ;)


(Amúgy baromira unatkozhattok... kéne valami hobbi.)

2016. máj. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Mojjo ***** válasza:
Ja igen, az első kérdés (a berúgós) természetesen NEM a kérdezőre vonatkozott, ő nem rúgott be, így ez ontopic szóba sem jön. Arra csupán én magam vagyok kíváncsi, csak úgy amúgy. Mert este berúgni totál elfogadott, reggel meg totál lenézett, márpedig én az égvilágon semmilyen szempont szerint nem látok semmi különbséget. Erre lenne jó valami magyarázat.
2016. máj. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

"- ha x napon épp terv szerint nincs semmi dolgunk, mennyire jobb, vagy rosszabb reggel 8-kor berúgni, mint este 8-kor? "


Nem tudom te már rúgtál-e be, de nyilván nem, mert akkor nem kérdeznél ilyet. Ha az ember berúg szépen délelőtt, akkor onnantól az egész nap kuka.

A eset: A nap hátra lévő részében kialussza, felkel este 9-kor, "na most mi legyen" és visszafekszik.

B eset: józanodik egész nap, semmit nem tud csinálni, aztán ennyi.

Persze ha valakinek tényleg opció az, hogy nem akar akolszút semmit csinálni, csak úgymond skippelné az egész napot, akkor hajrá. Bár ezzel a viselkedéssel csak fokozza a lenézésem mértékét. Persze minden joga megvan mindenkinek reggel 8-ra berúgni, csak hát pont ugyan annyira fogom emberszámba venni, mint a csövest aki délelőtt a hányásában fetreng és közben elővett f..sszal hugyozik a járókelők közé a Boráros téren.


Az meg már csak hab a tortán, hogy ugye vezetni sem fog tudni, pedig ez egy hasznos képesség, ezt pedig általában valószínűbb, hogy nappal kell művelni és nem este 8 után. :)


Abba meg bele sem merek gondolni, hogy egy 20 éves lány most akkor iskola előtt indít töménnyel vagy munka előtt KEDDEN.


"- ha x napon épp terv szerint nincs semmi dolgunk, mennyivel jobb, vagy rosszabb reggel 8-kor kívánni bármilyen ízt (mondjuk vaníliás, füstös, határozott, akármilyen ízt), mint este 8-kor? "


Erre sajnos képtelen leszek válaszolni. Ezt a fogyatékosságomat fogadd el: nem tudom elhinni, hogy van olyan ember, aki képes az íze miatt inni az alkoholt. Én is szoktam inni, nehogy azt hidd, hogy szentfazék vagyok, sőt biztosan volt olyan is (gólyatábor, zenei fesztivál), hogy délelőtt ittam. Viszont erre nem vagyok büszke, ez kifejezetten egy negatív dolog a szememben már utólag. Azért, mert csináltam valamit 4-5 éve mára tarthatom hülyeségnek remélem.

Tehát a lényeg: szoktam inni, de nem az ízéért. És őszintén szólva soha nem láttam még olyat kocsmában, vagy társaságban, vagy akárhol, hogy valaki azt mondta: "az alkoholmentesből adj légyszi, én csak az íze miatt iszom". (Még mielőtt: az emberek 99%-a akkor sem tudná megkülönböztetni a mentes és az alkoholos ízét, ha tüzes vassal égetnék. Ha ezzel nem értesz egyet, ne is válaszolj.)

2016. máj. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

"(Amúgy baromira unatkozhattok... kéne valami hobbi.)"


Ebben nem érzed az iróniát amúgy? Te, aki már saját névvel itt vagy legalább másfél - 2 éve (Google)? Neked nem kéne valami hobbi?

2016. máj. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!