Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mákpálinka, milyen lenne?

Mákpálinka, milyen lenne?

Figyelt kérdés
A máknak vannak ilyen tudatmódosító, illetve bódító hatása. Én elalszom tőle példának okáért. Milyen lenne pálinkát főzni belőle? Vagy a gubójából? Veszélyes lenne? Nem árusításra, meg törvényekre vagyok kíváncsi, csak a hatására a szervezetben. :p

2016. jún. 1. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Egyszer ittam pub-ba ilyen "mákpálinkát" legalább is az itallapon az volt, de az üvegen már likőrként volt feltüntetve. Elég durván édes szerintem szétcukrozott seggrabasztó, de semmi különösebb hatással nem volt rám. Mákból meg szerintem nem lehet pálinkát főzni.
2016. jún. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Phoney ***** válasza:
100%

Magából a mákból nem lehet szeszt főzni. Persze hozzá lehet adni cukorcefréhez vagy más cefréhez, illetve a finomítás előtti alszeszhez.


A hatása ekkor a morfin és kodein illékonyságától (de nem a forráspontjától!) függ, mert ha ezek nem desztillálnak az alkohollal együtt, akkor nem lesznek ott a párlatban. Ez a tudományos részlegen kellene megkérdezned.


A „mákpálinkaként” emlegetett Magna Cum Laude Mácum egy máklikőr, ami kész gyümölcspálinka ízesítésével készül. Ennél a módszernél perzse nem a hatóanyagok illékonysága, hanem a (leginkább víz-) oldékonysága számít. Ebben az italban persze nincs annyi hatóanyag, hogy érdemben hozzáadjon az alkohol nyugtató hatásához.

2016. jún. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Több tévedés is van itt: egyrész, a mák amit mi fogyasztunk az nem ugyanaz a típusú mákvirágból jön amiből heriont, ópiumot meg morfiumot csinálnak. A mi mákunknak jóval alacsonyabb az ópiáttartalma. Másrészt a mák nem elég cukros hogy pálinkát csinálj. A mákvirágból teát szoktak főzni, de az egy undorító dolog, hányadék az íze és a hatása is.
2016. jún. 2. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, csak abból indultam ki hogy az árpából, búzából, kukoricából, krumpliból is lehet csinálni, a cefrekirályokban láttam. :D
2016. jún. 2. 07:29
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az árpa, búza kukorica gabonanövény, magas cukor-, illetve keményítőtartalommal. Ettől tud megerjedni. A mák meg nem erről híres.
2016. jún. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!