Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mivel jön ki a ruhából a...

David224 kérdése:

Mivel jön ki a ruhából a boroskola? Többi lent!

Figyelt kérdés
sajnos tegnap haverom csajára ment egy kis boroscola nem akarattal havert szerint akarattal ö 120kg kicsit idegbeteg én 60kg ki akarja velem fizettetni, 5ezer ft-t pedig az egész ruha 1500ft nemér az lenne a kérdésem mivel jön ki egy rózsaszín szoknyaszerűségből a boroscola? ideges vagyok sajnos nem tudom mit tegyek

2016. jún. 9. 05:30
 1/8 Noblesse Oblige ***** válasza:
Beáztatja vanishbe, 1 napos ázás után mosógép és szeva!
2016. jún. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyszerű mosás, de ha te öntötted le akkor te mosd ki. Alap.
2016. jún. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
alap hogy én mosnám ki, de ez ilyen selyemruha szerűség és zsír új volt kb fél dl boroskola borult rá és nem tudom milyen mosóport vagy hogy használjam hogy a ruha ne menjen tönkre illetve a boroskola folt kijöjjön teljesen
2016. jún. 9. 07:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Selymet csak kézzel mossunk. Ne dörzsöljük, ne csavarjuk, legjobb, ha nyomkodva mossuk ki belőle a piszkot.

Mivel a hernyóselyem rendkívül érzékeny a lúgra, a szóda használatát teljesen mellőzzük. Csak a legtisztább szappant vagy mosószert használjuk.

A 40-50 fokos víz a legmegfelelőbb mosására. A víz ne legyen melegebb, mert károsítja az anyagot. Elsőként langyos, majd hideg vízzel öblítsünk.

A vizet nyomkodással távolítsuk el, semmiképpen ne facsarjuk, csavarjuk. Jó módszer, ha a kád fölött kicsurgatjuk belőle a vizet.

A fehér anyagot csak hidrogén-peroxid oldattal fehérítsük, klórtartalmú fehérítőt ne használjunk. A színes anyagok élénkítésére az öblítő vízbe egy kevés (egy liter víz, egy evőkanál ecet) ecetet is tehetünk.

Kevésbé szennyezett selyemholmit mosás nélkül is felfrissíthetünk, ha az anyag felületét hígított szalmiákszesszel áttöröljük.

Néhány kényesebb (nyakkendő, selyemkendő) vagy foltos holmit ne tisztítsunk otthon! Vigyük vegytisztítóba.

2016. jún. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha 1500 ft-ot akkot tuti nem selyem.
2016. jún. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha zsír új, akkor belül ott van a kis cetli (bevarrva a bal oldalvarrásba, vagy a nyakkivágásban hátul), amin fel van tüntetve, hány fokos vízben mosható, lehet-e fehérítőt, folttisztító vegyianyagot használni, centrifugázni. Ha nem volt azonnal beáztatva, és jóféle vörösborból volt a VBK, akkor esélyes, hogy nem jön ki teljesen. Áztasd be, aztán dörzsöld be a foltot Vanish szappannal, hagyd egy félórát így, és mosd ki az utasításnak megfelelően kézzel vagy géppel.
2016. jún. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ecetes olló nem hazudik!
2016. jún. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
tiszta szódával/szódabikarbónával is próbálhatod ha már semmi nem jött be
2016. jún. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!