Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van az, hogy változóan...

Miért van az, hogy változóan bírom az alkoholt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez furán hangzik elsőre, de volt már rá példa, hogy 6-7 feles után nem volt semmi bajom (még csak becsiccsentve is alig voltam), máskor meg 2-3 sör után fejreállok és rosszul leszek (a másnapról inkább nem is mondok semmit). Ez mindig így van nálam, egyszer bírom, egyszer nem, és nem jövök rá, miért. Ha eszek előtte, ha nem, vagy ha sok vizet iszok, az se változtat a dolgokon.

Nem vagyok alkoholista, mértékkel iszom csak(nagyon ritka mikor 6-7 felest megiszok:D ).



2016. jún. 15. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Önmagában az előtte evés nem segít a dolgon. Elsősorban a gyomorban levő zsír mennyisége számít, ami a gyomor belső falát bevonva gátolja az alkohol gyorsa felszívódását a gyomorfalon át. A sör azért veszélyes, mert a magas széndioxid tartalom kitágítja a gyomorereket és a nagyobb felületen keresztül gyorsabban szívódik fel az alkohol is. Nem véletlen, hogy egyesek pl. a pezsgőből ivás előtt "kikeverik" a széndioxidot (ezt ugyan azzal indokolják, hogy a böfögést akarják elkerülni). Egyébként meg sok idő kell ahhoz, hogy valaki megtalálja azt a mennyiséget, ami éppen az adott helyzetben megengedhető alkoholos italból.
2016. jún. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bizonyára igen összetett a dolog, nálam tuti, hogy lelki okok is közrejátszhatnak, illetve hogy milyen tevékenységet végzek, társaságban vagyok-e, éjszaka van-e...

Néha egy sört megérzek, egyszer pedig negyedliter tömény a világon semmit nem okozott. Van szórás rendesen, az tény.

A jelenlegi étrendem pedig töredékére csökkenti az alkoholtűrő képességet, ez tipikus velejárója.

Úgyhogy sok oka lehet.

2016. jún. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A gyomor zsírtartalma, a pillanatnyi fizikai állapotod valamint a máj aktuális terheltségi szintje határozza meg, hogy mennyire bírod a piát.
2016. jún. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2016. jún. 21. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!