Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Vodkanarancs keverés?

Vodkanarancs keverés?

Figyelt kérdés
Milyen márka narancslevet ajánlanátok Kalinka vodkához?Milyen arányban keverjem?Tegyek hozzá citrom/ananászlevet?
2010. ápr. 12. 18:32
 1/5 Phoney ***** válasza:

Háát én kalinkához nem bonyolítanám túl. Az ilyen hátlegalább-gabonaszesz vodkákhoz a "gazdaságos" fajta szénsavasak szerintem pont elég jók.


Szénsavmentes 100%-os narancslével is ki lehet próbálni, de van akinek úgy túl keserű.


Részemről 2-3 dl narancsba szeretek egy felest tenni (100%osnál lehet 1,5-2 dl), attól függ mennyire/milyen gyorsan akarsz beállni:)

2010. ápr. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi egy felest szoktunk rakni két deci fantába(narancs,bodza-ez nagyon fini)
2010. ápr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Végülis mindegy, csak ne Fantával. Úgy nagyon rossz, legalábbis nekem. Én 2 dl narancshoz fél dl vodkát szoktam tenni általában, de ha gyorsítani akarok a tempón akkor fele-fele. Attól függ, mennyire bírod az alkohol ízét, ez csak rajtad múlik. :)
2010. ápr. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
20%

Nem szeretem a vodkát, ha iszom akkor is eperlével! Egyszer ittam naranccsal, akkor 2 feles vodkához 2 deci narancslé. 2 dl eperhez 4 felest iszok.

19/mérnökL

2010. ápr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

Hát mi úgy szoktuk csinálni házibulikban, hogy oda érünk ahhoz aki a bulit tartja, kipakoljuk a konyhában az asztalra az összes piát. Általában pohárból szoktunk inni ilyen erősebbeket, sört szoktuk rendes üvegéből. Kezdetnek olyan negyed pohár vodka, a többi fanta narancs, aztán később már így fele-fele arányban, és néha előfordul hogy háromnegyed pohár vodka és negyed pohár fanta de az már elég dúrva... A fele-fele az szerintem pont ideális.

Amúgy a vodka az tipikusan az az ital amit bármihez lehet keverni. Az arra jó, hogy alkohol tartalmat adjon más italoknak. Bármilyen üditőhöz vagy gyümölcsléhez öntheted. Én szoktam így kísérletezni pl hogy a kicsivel kevesebb mint a feléig felöntöm vodkával a poharat. aztán a megmaradt félnek a háromnegyedéig fanta naracs és a maradékot meg kókusz sziruppal. Egész jó íze van, és még üt is. De bárhogy csinálhatod.

2010. ápr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!