Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A Napóleon konyak vagy a...

A Napóleon konyak vagy a LÁnchíd konyak a jobb minőségű?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
a Napóleon az francia és konyak,és jobb,a Lánchíd az brandy,mert csak a franciát lehet konyaknak hívni.
2010. ápr. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert brandinek hívják az még lehet nagyon jó minőségű ha jól csinálják és sokáig érlelik.
2010. ápr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
A Lánchíd és a Napóleon is "csak" brandy!!!Kommersz mind a kettő! Finomszesz és aroma!
2010. ápr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
És nem azért konyak mert francia,hanem mert Cogniac(remélem helyesen írtam) városából származik!
2010. ápr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Konyak valójában a brandyk egy nemesebb fajtája, az a borpárlat, amely a nyugat-franciaországi Cognac vidékén készül. Ezen kívül számos további – szigorúan ellenőrzött - kritériumnak kell megfelelnie az italnak, hogy elnyerhesse a konyak nevet:


csak meghatározott szőlőfajtából készült bor lehet az alapanyaga,

kétszeresen kell lepárolni meghatározott méretű és formájú üstökben,

a tökéletes szín- és ízvilág eléréséhez francia tölgyfahordókban kell érlelni,

az érlelési folyamatnak legalább két évig kell tartania.

2010. ápr. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Phoney ***** válasza:

Már bocs de a "finomszesz és aroma" nem lehet brandy :D


Egyébként rosszul emlékszem, hogy "Napoleon" címkével már ezerféle árban és minőségben láttam "konyakot"? Márka ez egyáltalán, vagy mi?

2010. ápr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

én most épp a Napóleon konyaktól vagyok iszonyat másnapos.:D

Mind kettő sz*r.:D

2010. máj. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Napóleon konyakok a jobbak, csak azok kb. 15 ezertől kezdődnek (kezdődnek!) és az a "Napóleon konyak" ami 1000 forint az valóban csak: víz, szesz, cukor, aroma, és semmi köze a konyakhoz és az íze is elég rettenet.
2010. júl. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Phoney ***** válasza:

ma 12:56


Nem minden finomszesz, ami olcsó......

Az olcsó brandy úgy készül, hogy fogják az olcsó borpárlatot, és karamellel imitálják az érlelést. (Persze ez nem 1000 Ft, akár 2500-ba is kerülhet:D)


Általában jobb ízű, mint a finomszesz+aromás.

2010. júl. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!