Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ki hallott már az Újházyfröccs...

Ki hallott már az Újházyfröccsről?

Figyelt kérdés

Ugyanahhoz az Újházyhoz fűződik, mint a húsleves. A fröccs itt savanyú káposztaléből és fehérborból áll. Arányok nem maradtak fenn.

Én még nem próbáltam,de szerintem egy szepsy féle úrágya furmintot, vagy valami hasonlót demetertől rá fogok szánni a kisérletezésre. :) Peky voltam



#bor #fröccs #borász #tyúkleves #savanyúság Újházy
2016. júl. 19. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a fröccs az amit mindenki ismer,de senki sem iszik.

Kovászosuborka lé és jóféle olaszrizling keveréke egy a kettő arányban.

Hát csak kisérletezgess vele.

2016. júl. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mojjo ***** válasza:
77%
Ahogy az első is írja, nem savanyúkáposzta levével, hanem kovászos uborkáéval készül az Újházi fröccs. De nem igazán értrm a Szepsy, meg Demeter terveket, moslékot sokkal olcsóbban is lehet készíteni. Kivéve persze, ha polgárpukkasztás a cél.
2016. júl. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Engem megint meg fogtok kövezni, de én szoktam inni. Ahogy kovi ubi lét is. Csak feldobom egy kis orizlinggel. Éppen ami van a hűtőben. Most egy szentgyörgyhegyi van névtelen pincéből, de fincsi. Önmagában is, fröccsnek is, újházinak is.

Ahogy a koviui léből sem lehet sokat meginni úgy ebből sem nagyon. 3-dl koviubilétől eléggé elindul a centrifúga a gyomorban.


Aki szereti a koviubi levet vagy a káposztalevet magában, annak ez is érdekes lesz, talán meg is kedveli. De valóban ritkán szokták inni. Egy jó bográcsos pincepörihez szerintem pont illik.


Ha a koviubi levét önmagában sem birod, akkor ezt hanyagold.


De mondom, a köveket már dobják felém, pedig még el sem küldtem a megjegyzést.

2016. júl. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mojjo ***** válasza:
@3: ugyan, dehogy repülnek kövek. Számomra értelmezhetetlen egy ilyen ital, de nem is nekem kell meginni :) Ha te szereted, akkor viszont tökjó :) De úgy sejtem, te sem egy Szepsy, vagy Demeter furminttal szoktad készíteni. (És akkor abba bele sem megyünk, hogy mennyire nem vagyok hasraesve eme két "legendás" tokaji ikon boraitól, meg egyáltalán, borral kapcsolatos hozzáállásuktól... De polgárpukksztani jók, mert jó ismert nevek, jó nagy árcímkékkel a boraikon...)
2016. júl. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megmondtam mivel iszom.

3000 forintot meg nem adok ki feher borèrt, amit fröccsbe szànok. :) koszi a lepontot

2016. júl. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mojjo ***** válasza:
@5: én speciel felpontoztalak ;)
2016. júl. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!