Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 17 szeszfokos tejszínes...

17 szeszfokos tejszínes bontatlan fehércsoki likőr meg tud romlani?

Figyelt kérdés
Nincs rajta szavatossági idő

2016. aug. 8. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, a tejszínes likőröknek szappaníze lesz egy-két év alatt. Megavasodnak.
2016. aug. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Phoney ***** válasza:
Ha nem is tejszínes, a kakaóvaj elvileg hasonlóan avasodik, szóval nem érdemes több évig tartogatni. Az viszont nem számít, hogy bontott-e vagy hűtőben van-e.
2016. aug. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tojás, tejszín 15 fok... Elég meredeken hangzik.
2016. aug. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha bontatlan, akkor nem romlik meg.

Az avasodás az a levegőből való oxigénfelvétellel jár.

Ha légmentesen le van zárva, az üvegben lévő 15 ml levegőtől nem avasodik meg.

2016. aug. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Phoney ***** válasza:

ma 14:11

Sajnos semelyik palackzárási technológia nem teljesen légmentes, főleg nem a fémkupak+műanyagbetét. Egyébként a Bailey's-nek pl. hivatalosan is 2 év a szavatossága attól függetlenül, hogy bontatlan-e.

2016. aug. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy időben a sóra is fel volt írva, a "minőségét megőrzi 2 évig" felirat.

Egészen hihetetlen, hogy a kétmillió éves garancia éppen két év múlva fog lejárni.


Amúgy amennyi oxigén bejut a "nem teljesen légmentes palackzárási technológia" miatt, attól a mennyiségtől nem avasodik meg semmi.


A sárga borsóra is rá van írva, hogy 2 év, és 26 éves sárgaborsót is használtam már, éppen az idén. Kiváló főzelék lett belőle.

2016. aug. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azzal én is egyetértek, hogy bizonyos dolgokra rá kell írni a minőség megőrzési időtartamot. De átestünk a ló túlsó oldalára, és el nem tudom képzelni, hogy miért kell ezt mindenre felvezetni? Hogy nem reál végzettségűek akik ezt erőltetik, és kierőszakolták, abban bizonyos vagyok.


A mindenes szekrényemben is van ilyen termékem. Érthetetlen, hogy miért csak 18 hónapig őrzi meg a minőségét.

Gázöngyújtó töltőgáz.

Benne propán-bután-izobután alacsonynyomású keverék folyadék halmazállapotban.

Mi történhet vele 18 hónap elmúltával?

Megromlik a propán?

Vagy a bután?

Vagy a palack?

Az én példányomat 2011 év elején gyártották, tehát háromszor is eltelt már a minőségmegőrzési időtartam. De éppen tegnap használtam, köszöni jól van, és az öngyújtó is működik újra.


Szóval csak azt akarom mondani, hogy ezeket a "minőségét megőrzi" feliratokat nem kell készpénznek venni, és józan paraszti ésszel kell átgondolni a dolgokat. És rendesen tesztelni, hogy igaz e. Nagy részük egy - minden termékre értelmetlenül - kötelező előírás betartása végett van a csomagoláson, és a valósággal köszönőviszonyban sincsen!


[link]

[link]

2016. aug. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!