Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A sógorom meglátogat bennünket...

Kertibor kérdése:

A sógorom meglátogat bennünket. Mint a nővéremtől megtudtam, a "pilsener style" sörök a kedvencei. Mondjatok, legyetek szívesek Magyarországon kapható ilyen söröket! (Nyilván a Pilsner Urquell az, de melyek még? ) Köszönöm.

Figyelt kérdés

#sör #láger #pilsener
2016. aug. 14. 07:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Mert ennyire bekell hódolni a sógorodnak? Azt igya meg ami van. Vendég nem válogathat, azt fogadja el amit kap. Persze megértem hogy egy alkoholistának , ha tud akkor válogat. Nálam sima vizet kapna.
2016. aug. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az üzletekben kapható nem ízesített világos sörök gyakorlatilag mind pilseni típusú sörök.
2016. aug. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Phoney ***** válasza:

Ezt nevezik pilzeni típusú sörnek. Ez itt pl. mind az:


[link]

2016. aug. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Phoney ***** válasza:
95%

ma 08:18

A mezei világos lager azért nem igazán pilzeni, bár valszeg abból alakult ki.

2016. aug. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Ha nagy sör rajongó, keressetek kézműves sörözőt a környéken!

Nagyobb élmény, mint a bolti sör.

2016. aug. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Milyen árkategóriában kell? Illetve szóba jöhetnek-e pesti sörboltokban kaphatóak vagy csak hiperben leledzőek?


Keserű Mézre a ratebeer azt írja, hogy Imperial Pils, és nekem nagy kedvencem, de mivel keserédes nem tipikus pils, így talán nem ez lenne a legmegfelelőbb. A szent andrásiak Monarchista Pilsnere jó még, és Tescoban is kapható úgy tudom. Magyar kisüzemi vonalon a Szarvasi Világos Hódítót ajánlom, de ezt csak Venenumban láttam még, viszont az ára nagyon jó, 300 forint a fél literes palack.


Hiperből ajánlom elsősorban a Bernard Svatecni Lezak-ot, ez ha jól tudom Auchanban fellelhető, bár én a Bernardokat már rég Szlovákiából szerzem be, ott 1 euro mindegyik csatos üveges, és nincs betétdíj, de tisztában vagyok vele, hogy nem mindenki teheti meg ezt. Ja, és Metróban is van Bernard. Tescoban van Primator Premium, igaz csak kis üveges, a venenumos jobban megéri, de az ugye pesti sörbolt...

Pilsner Urquell szinte mindenhol van, ár/érték arányban nagyon jó, a Budweiser se rossz, bár sokat veszített karakteréből az utóbbi években. Amit kerülni kell itthon: hazai Kozel és Staropramen, mert liszensz sörök, borzalmasak. Ja meg a Krusovice Svetly-t is, ami ugyan import, de elég szar...

Lidl-ből az Argus Meastic jó, korrekt cseh pilsner.

És végezetül a német import pilsnerek: Radeberger, Wernesgrüner, Krombacher, Berliner Kindl, Eichbaum Pilsner.


Ezenkívül pesti sörboltokban a csehek közt érdemes szétnézni, ha van rá lehetőség, illetve Szlovákiában lehet még olcsón jó pilsnerekhez hozzájutni(Kozel 12%, Krusovice Imperial... stb.)


Ha van kérdés, dobj nyugodtan pm-et! :)

2016. aug. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Ja, és kettesnek üzenem, hogy a hiperkben kapható világos lagerek többsége pale lager, illetve vannak egyéb típusok is, például a Paulaner az helles.
2016. aug. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Már a pilsner style szó rosszul hangzik.

Radeberger pilsner (ami német)

Krusovice svetlé

Krusovice imperial

De ha itt a Pilsner U. akkor minek a kérdés?

2016. aug. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Megoldódott a dolog.

1. A sógoromat 24 év után most ismertem meg, ezért volt fontos ez a találkozó, a kedvében járás.

2. Az USA-ból jött, ezért írtam a "pilsener style"-t.

3. Hogy miért csak most ismertem meg, az meg családi ügy, nem fontos.

2016. aug. 19. 12:47
 10/11 anonim ***** válasza:

De ha cseh, vagy hozzá hasonlókat szeretnél akkor még itt vannak ezek. Bár nem Pilsner hasonmások.


Budweiser Budvar (Cseh)

DAB (Német)

Staropramen ( Magyarországon gyártott, Cseh licensz alapján)

Soproni 1895. Kevésbé keserű, hasonló a többihez, a legjobb ár érték arányú.

Paulaner Münchener Helles. (Német) Ez egy kicsit másabb, nem tudom hogy usában mennyire import a "pilsner style" ha annyira nem akkor ez a biztos választás.


(Ezek mind az én személyes véleményem, szájízem szerint lettek leírva, emberenként eltérhet)

2016. aug. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!