Lázasan lehet inni?

Figyelt kérdés
Lesz valami bajom, ha lázasan megiszok pár sört?
2016. szept. 12. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
csak akkor ha gyógyszert szedsz rá
2016. szept. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Lehet de eszembe se jutna ilyen hülyeség.
2016. szept. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Ne igyál. Jobbulást!
2016. szept. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Éppen nem sok köze van a 2-nek egymáshoz, de akinek még lázasan is az iváson jár az esze....
2016. szept. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy egy megfázással meg hőemelkedéssel megiszol 2 sört, vagy pedig valamilyen fertőző / gyulladásos betegséggel elmész társaságba vedelni.

Ha nincs komoly bajod, nem szedsz semmilyen gyógyszert, és van elég erőd, plusz nem fertőzöl, akkor tulajdonképpen megihatsz pár sört, bár a mértéket illene tartani, betegen szerintem 2 a maximum, ami normális.

De ha valami rosszabb, akkor kivételesen bírj ki egy hétvégét vedelés nélkül, mert te is lehetsz sokkal betegebb, és másokat is megfertőzhetsz.

2016. szept. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%
Paracetamol tartalmú lázcsillapító (Rubophen, Neocitran, Coldrex stb.) mellé semmiképp se igyál alkoholt. Csúnya vége lehet, nem csak hogy berúgsz két deci bortól, de májkárosodás is felléphet. Könnyen jöhet, kóma, halál, esetleg szervátültetés. Másmilyen lázcsillapítóval is vigyázni kell, de a paracetamol + alkohol kombó különösen veszélyes, mert a paracetamol nagyon igénybe veszi a májat.
2016. szept. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Majkárosodashoz nem feltétlenül kell alkohol..elég a sok gyógyszer. .bár en ha lázas vagyok nagyon legyengülök..biztos nem akarnék iszogatni
2016. szept. 13. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 aperitif ***** válasza:
76%

Lázasan még nem ittam sört, ugyanis nekem a sör csak jéghidegen csúszik, azt meg legkevésbé kívánom, ha lázas vagyok, de az biztos, hogy a rumos tea, vagy a forralt bor kifejezetten jót szokott tenni. Persze nem buliban, hanem az ágyban. Egy bögre tűzforró rumos tea, két Kalmopyrin, aztán nyakig betakarózva izzadni. Volt láz, nincs láz.

Félreértés ne essék, senkit nem akarok rábeszélni az alkoholizálásra, csak megosztottam a saját tapasztalatomat. Az biztos, hogy az alkohol káros, testhőmérséklettől függetlenül.

2016. szept. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne igyál lázasan alkoholt. Az alkohol lebontása még jobban igénybe veszi a szervezetet, nem hiányzik az egy lázas betegnek.

Sok folyadék, de alkoholmentes !

2016. szept. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!