Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lázasan lehet-e szoptatni?...

Lázasan lehet-e szoptatni? Reggel hasmenésem volt, majd egész délelőtt hánytam. Fiam 2 hós és szopik (nem tud se pohárból, se üvegből inni). Reggel hasmenésem volt, majd gész délelőtt hánytam (közben jól megmosakodtam aztán szopizott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Valami vírus lehet, mert többeknek van az oviba, fél nap hányás, hasmenés, majd később láz.A dokinéni szerinte a tejjel nem megy át a betegség, csak ha nem mosakodok meg eléggé.38 a lázam.
2011. febr. 11. 16:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%

NEM SZABAD SZOPTATNOD!!!!!

Én is ebben voltam kb. egy hónapja és a háziorvos eltiltott a szoptatástól!! Már reggel sem szabadott volna! Muszáj vagy cumisüvegből etetni, ha nem akarod, hogy elkapja a kicsi!! Szájmaszk mindenképpen, sűrű kézmosás és CUMISÜVEG!

2011. febr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy ellentmondok, de én máshogy tudom. Sem vírus, sem baci nem megy át a tejbe. Sőt, ha beteg vagy, még inkább fontos szoptatnod az ellenanyagok miatt. Ha lefejed, ugyanazt a tejet kapja, nem? Amúgy meg szoptatáson kívül is muszáj kézbe venned. Akkor miért ne szoptatnál?

Én is voltam így, 6 napos!!! babával, és nem tiltottak el a szoptatástól.

Ha bizonytalan vagy, hívj fel egy szoptatási tanácsadót, vagy orvost.

2011. febr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Aki szoptat az tudja, hogy a kicsit nem kell félteni, mert az anyatejjel termelődik az ellenanyag, és azt szoptatáskor már át is adod a babának!

Ezt miért nem tudja egy orvos? Engem nem eltiltottak, hanem kifejezetten szoptatásra ösztönöztek, hogy a kisfiam megkapja az ellenanyagot!

Szoptass, de gyakran moss kezet!

Szoptass nyugodtan!

Ha nem hiszel nekem, hívd fel a www.lll.hu oldalon lévő szoptatási tanácsadókat, ők mindent tudnak.

Jobbulást! :)

2011. febr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen szoktam velük beszélni, épp most hívtam, de majd este tudom visszahívni, akkor lesz otthon.
2011. febr. 11. 16:22
 5/14 A kérdező kommentje:
A védőnő azt mondta vegyek be panadolt.
2011. febr. 11. 16:23
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Nemcsak,hogy lehet,hanem kell is.
2011. febr. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

16:20-as vagyok.

"Aki szoptat, az tudja..." nem a kérdezőnek szólt, elnézést a stílusért, de kiakadtam azon, hogy egy háziorvos, hogy mondhat ilyet...

2011. febr. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

A kérdező doki nénije tudta is, csak az első válaszadóé nem:( De tényleg felelőtlen és durva dolog egy orvostól ez a szakbarbárság.

Második voltam.

2011. febr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
igen arra gondoltam. :(
2011. febr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, megyek szoptatni. Közben bevettem 1 panadolt.

Van a hűtőbe lefejt tejem, már délelőtt fejtem, mert mondták, be fogok lázasodni. De nem hajlandó megenni. Tudom ilyenkor van az: Ha éhes megeszi!

A lányom annak idején 7 hósan a fertőzőn, inkább koplalt egész éjjel de nem itta meg sehogy, csak a szopi volt jó-de éjjel nem lehet benn maradni. Le is fogyott szegénykém.

2011. febr. 11. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!