Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Születésnapra pálinka ajándékb...

Születésnapra pálinka ajándékba, de milyet érdemes venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


6-os születésnap lesz a hónap végén a családban. Nem szeretek sokat válogatni, ezért gondoltam mindenkinek veszek 1-1 üveg pálinkát (a bor, pezsgő nekem nagyon közhelyes ilyen alkalmakkor). Mivel több üvegről van szó és a fizetésem véges, ezért a határt olyan 4000-4500ft körül húztam meg. Melyek azok a pálinkák amik ebbe beleférnek és jobb minőségűek a szupermarketekben kaphatóaknál?


2016. okt. 9. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Madarasi pálinka finom, házias jellegű és tényleg pálinka 😊
2016. okt. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nekem semmilyen pálinka nem ízlik. A legocsmányabb italok egyike.
2016. okt. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Phoney ***** válasza:

Az a baj, hogy 4-4500 körül jellemzően a divatos, de középszerű 0,35L-esek vagy a 0,5L-es alig ihatóak futnak; egyik se jó vétel ennyi pénzért. Nagyon nincs még kiforrva ez a pálinkapiac.


Szupermarketben jellemzően csak az Agárdit találod meg azon pálinkák közül, amik normálisan teljesítenek az árukért, ez fél literenként 5ezer körül van.


De mondjuk az se teljesen mindegy, hogy a megajándékozottak szoktak-e pálinkát inni és milyet, mert akinek az ötvenfokos házi az isten, az többnyire nem örül az Agárdinak.

2016. okt. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Varga Péte4 ***** válasza:
Zwack kosher szilva. Ezzel biztosnem nyúlsz mellé, hacsak valamelyik ünnepelt ideológiai okok miatt célzásnak/sértésnek nem veszi.
2016. okt. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi, a Birkás pálinkákról tud valaki valamit?
2016. okt. 9. 15:31
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem értek annyira a pálinkákhoz én sem. Azt tudom, hogy vendégváró italként tartják leginkább. Fütyülőst szoktak a leginkább vásárolni, nem fogyasztanak szeszes italokat gyakran csak valamilyen jelesebb alkalomkor. Épp ezért gondoltam, hogy veszek valami jó magyar pálinkát, amiből pár naponta elkortyolgatnak egy-egy pohárral. Mivel Szlovákiában élek ritka a magyar pálinka nálunk, így legalább egy kicsit különlegesség is lenne.
2016. okt. 9. 15:36
 7/10 anonim ***** válasza:
20%
Én mindenképp normális helyről származó házi pálinkát vennék. Dió, narancs, áfonya, eper, törköly, stb, stb. Van bőven választék. És egy kicsit viccessé tenném a dolgot, vennél 6 félét, kitennéd az asztalra és egymás között megoldják, hogy mindenki a neki legkedvesebb ízt válassza.
2016. okt. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Hát, aki fütyülőst iszik annak kb minden mindegy.

A házi pálinka meg hatalmas zsákbamacska, gyakrabban borzasztó, mint nem.

2016. okt. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Házi pálinkával nincsenek jó tapasztalataim. Több ízetlen égető löttyöt ittam már, mint pálinkát. Általában az erdélyi pálinkákkal vannak jó tapasztalataim, de azokat közel sem egyszerű beszerezni.
2016. okt. 9. 17:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért nem kell leszólni a házit, mert még nem találkoztatok finommal. Én egyáltalán nem vagyok pálinkás, de amiket megiszok azok finom háziak. Olyan helyről kell venni, ahol a cukor csak adalék és nem gyümölcs helyettesítő!
2016. okt. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!