Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha veszek pálinkafőzőt, azt...

Ha veszek pálinkafőzőt, azt érdemes bejelentem?

Figyelt kérdés
Attól Félek hogy ha beszüntetnék a pálinkafőzést, akkor elkoboznák a lepárlómat. Páran tudják a faluba hogy főzöm (most is van egy össze barkácsolt kuktás lepárlóm, ugye ezt nem lehet bejelenteni, de ha veszek gyárit, azt szívesen bejelenteném, csak Félek attól hogy lefoglalják ha törvény beszüntetné. Meg hátha sokszor ellenőriznének.

2015. okt. 7. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Az mindenképpen sokat segít, ha ilyen nyilvános oldalakon kürtölöd világgá! :-)


Logikusan:

ma lehet szabadon főzni ( bizonyos határig- de ezt soha-senki sem ellenőrzi). Mit és minek kellene bejelenteni?

Ha majd nem lehet főzni, akkor bejelentettel sem lehet főzni - megint az a kérdés, minek jelentenéd be?

2015. okt. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Páran tudják hogy eddig is főztem, és ha fel jelentenének. Akk elégé büntetnek ha nincs az önkormányzat felé bejelentve-regisztrálva.
2015. okt. 7. 19:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Az csak rajtad múlik, hogy mennyire vagy jogkövető. Egyébként a JÖT. magánfőzésre/magánfőzőkre vonatkozó szabályozása elég nagy szabadságot ad, csak tudni kell vele élni. ( amúgy meg legyél már egy kicsit kreatívabb )

:)

Nekem a legelső nap 2010. októbere óta be van jelentve, és még egyszer sem jöttek ki ellenőrizni, és jó eséllyel ez a jövőben sem fog változni....

2017. jún. 3. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!