Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Pálinkába milyen méz? És...

Pálinkába milyen méz? És aszalt gyümölcs?

Figyelt kérdés
Kaptam 2 liter alma-körte pálinkát.Megcsinálnám mézesre karácsonyra.Milyen méz jó bele?És ha teszek bele aszalt gyümölcsöt az árt neki?Vagy semmi haszna?
2016. okt. 14. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Miért akarod elrontani a jó pálinkát?
2016. okt. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én sem rontanám el, de, ha ágyazni akarod, a legcélszerűbb olyan gyümölcsöt belerakni amilyenből készült, bár én elég gyenge/semleges ízűt szoktam ágyazni, pl alma vagy szőlő pálinkát barackkal, szilvával, vagy mindkettővel egyszerre.A mézet nem tudom.Azt biztos nem raknék bele.Az isten káromlás.Egyébként én pl egyedül a forralt bort édesítem, azt is cuk

orral.

2016. okt. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok

Egyébként a gyümölcságyat nyári, az aszaltgyümölcsöset téli ágynak is nevezik.Arra figyelj, hogy az összes pálinkát a térfogat miatt nem bírod visszatölteni és az ágy magába szív némi pálinkát.Az elején néhány naponként megforagatom az üveget.Végezetül: remélem üveg és nem műanyag palackban van, és célszerű megkóstolni picit a pálinkát és akkor érdemes ágyazni, ha nem nagyon van íze.

2016. okt. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.Igen,üvegben van,nem pet palackban :)

Többször ittam már sima gyümölcspálinkát,és mézeset is,nekem a mézes lágyabbnak tetszik,nem mar annyira.Ezért csinálnám.

2016. okt. 19. 17:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit. :)

Ízlések és pofonok.Egyébként, ha úgy ágyazod akkor nem lesz annyira erős íze.Én rengetegszer ágyaztam már pálinkát, törkölyt is.Nem azért mert rossz pálinkát vettem vagy kaptam, hanem direkt szinte semmilyen ízűt veszek, amit a saját szám ízére tudok formázni.Ha meg jó cukrozott aszalt gyümölcsöt teszel bele, az is lágyít.A lényeg az, hogy ne pár nappal fogyasztás előtt, hanem már jóval hamarabb ágyazd meg, hogy felvegye az ízét.Amúgy szerintem bár milyen méz jó lehet bele.Egyébként milyen gyümölcsöt akarsz beletenni?Ha már karácsony, akkor a szilvát ajánlom.Ha felhajtás előtt meghinted fahéjjal, elég karácsonyi lehet és hopp, megint enyhítesz az ízén. :)

2016. okt. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szuper ötlet!Köszi :)
2016. okt. 21. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!