Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ebből lehet valami bajom?

Ebből lehet valami bajom?

Figyelt kérdés

Szeretném kipróbálni a határaimat (nem szoktam alkoholt inni), szeretnék egy sört venni, de sajnos nincs olyan ismerősöm, aki tudna nekem szerezni. Arra gondoltam, hogy bemennék a helyi kisboltba (bár ott azért van forgalom), és ott megpróbálnám, hátha nem kérik el a személyim. De a kerdes az lenne, hogyha elkérnék a személyim, és nem adják ki, akkor utána abból lehet-e még valami bajom (pl. rendőrség, vagy ilyesmi). Tudom, picit hülye kérdés, de na.

Amugy 17/L, de sajnos sokszor 15-nek néznek :(



2016. okt. 15. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem adják ki, más bajod nem lehet belőle.
2016. okt. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jaj de aranyos vagy. :D Nem lehet belőle bajod. De szerintem egy sört még a szüleid is megengednének.
2016. okt. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha megpróbálsz venni, és kiderül, hogy még nem vagy 18, akkor nem adnak, ezen túl a dolognak semmilyen jogi következménye nem lehet.


Nekem, ha 17 éves lányom lenne, és azt mondaná, hogy "te fater, kíváncsi vagyok, milyen meginni egy üveg sört" akkor lemennék a boltba, hoznék 4 üveggel, aztán leülnék vele meginni a 2 üveg sört. Annyitól egy nagyon picit becsípne, böfögne pár sörszagút, aztán elálmosodna.


Ha nagyon ki szeretnéd próbálni, írj egy privátot, és ha nem laksz túl messze, akkor meghívlak egy sörre.

2016. okt. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A szülők zöme szerintem örülne, ha a 17 éves gyermeke még csak a sörnél tartana... Én simán vennék neked, ha a rokonod vagy barátod lennék, valami olyat, ami nem keserű, mert az nekem sem ízlik... Nincs senki, aki meghívna egy sörre? Ez igazán ártatlan dolog 17 évesen, bajod se lesz tőle...
2016. okt. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem lehet semmilyen jogi következménye, egyébként meg ha bepróbálkozol, nem kell bevallani, hogy nem vagy még 18, szimplán mondj annyit, hogy otthon hagytad a személyidet.


Ugyanakkor igazuk van az előttem szólóknak abban, hogy ha a szüleid normálisak, simán vesznek neked egyet.


Viszont előre szólok, hogy amit a legtöbb ember sörnek hív, az nagy eséllyel nem fog neked ízleni, esetleg ha érdekel, mit érdemes konkrétan venni, akkor dobj egy pm-et! :)

2016. okt. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Neked nem lesz bajod belőle, maximum édesanyádnak elárul a boltos, ha legközelebb látja, és ő összeszid. A boltosnak lehet baja abból, ha kiszolgál, és elkapják.

Én a szüleid készletéből kérnék el egy üveggel inkább, és úgy próbálnám ki a határaimat.

2016. okt. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!