Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A párommal le szeretnék ülni...

Xyz987456 kérdése:

A párommal le szeretnék ülni egy picikét borozni, és beszélgetni gyertyafénynél, milyen édes vörösbort javasoltok?

Figyelt kérdés
A hónap végén a párommal elutazunk pár napra, és szeretnék gyertyafénynél leülni a párommal beszélgetni. Mivel ő a borból is a édeset, és a vöröset szereti ( én meg nem értek a borokhoz), ezért itt kérnék ajánlásokat, milyen jó minőségű édes, vörösbort szerezzek be az alkalomra.

2016. okt. 20. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez a kedvencem... [link]
2016. okt. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A Töpszlit!

[link]

2016. okt. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én az egri merlot szeretem.
2016. okt. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy üveg portóit (Royal Oporto Tawny).
2016. okt. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bár nem ittam sok édes vörösbort, és egy se ízlett egy teljes pohár után igazából, de az említettek közül a Varga töpszlit javaslom mert az nem egy száraz bor édes löttyel összepancsolva, bár így is turpisság van a készítése mögött.
2016. okt. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mojjo ***** válasza:
100%

@5: hát az elég turpisság, hogy a kékszőlő szálvesszejét hetekkel a szüret előtt elvágják, minden további érést megakadalyozva, és kb garantálva, hogy mind aromásan, mind fenolosan éretlen, de legalább a szőlő totál természetellenes megkínzása miatt töppedt szemekből születhessen ez a bor. Ehh.


Én is portói erősített bort ajánlanék akkor már.

2016. okt. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A magyar édes vörösborok cukrozottak, kivéve a medinát. Kerüld őket, mint a pestist. Enyhén szólva sem a minőség szinonimái.


Alapvetően nem szeretem az édes bort, így ebben a körben max. egy pohár portóit vagy marsalát tudnék elképzelni.

2016. okt. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!