Hogyan igyak jól?

Figyelt kérdés
Hivatalos vagyok buiba, viszont félek egy kicsit.. Kétszer voltam úgy, hogy a buli közben eljutottam addig, hogy hánytam.. Akkor másnap is futtattam a rókát, de egész nap, nem akarok több ilyet.. Hogyan igyak, hogy ne hányjam össze magam a buliba, se utána másnap?

2016. okt. 22. 23:34
 1/5 anonim válasza:
Nehéz. Ha sokat ittál, akkor keverés nélkül is megoldja a szervezeted, hogy idő előtt forduljon vissza. Egyél száraz kaját, az felszívja, és igyál vizet. Ne szénsavasat, sima csapvíz is megteszi, a lényeg az előbbi kettő és hogy annyira ne keverj össze minden szart.
2016. okt. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
egyszer csak vodkát meg késöbb sört ittam, az már elég durva volt?
2016. okt. 23. 00:06
 3/5 A kérdező kommentje:
mármint keverésnek
2016. okt. 23. 00:45
 4/5 anonim ***** válasza:

A mennyiségtől függ.

Pl. 3 cl (egy "feles") vodka meg fél liter sör minden, csak nem sok. :D


Én is kb. azokat tudom mondani, mint az első válaszoló. A lényeg, hogy egyél rendesen előtte/közben, és hogy ne felejts el hidratálni, legalább 2 óránként igyál meg egy pohár vizet, meg féllitert, miután hazaértél.

Kerüld az italok keverését, és ne igyál szénsavasat, mert akkor jobban hat az alkohol. (emiatt mondjuk egy vodka-pezsgő párosítás kb. haláli)

2016. okt. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Illetlen Levesek 4 ***** válasza:

KO ellen:

1. Egyél előtte.

2. Ne igyál túl gyorsan. Az alkohol amit megittál, nem fejti ki azonnal a hatását. Várd meg, amíg az előző pohár "beüt". Ez legyen mondjuk 30-45 perc. Ha ötpercenként iszol, akkor több pohár hatása egyszerre üt be, és kontrollálhatatlan lesz.

2. Ha úgy érzed, nem esne jól a következő kör, nem csúszna le, illetve visszacsúszna, akkor hagyd ki azt a kört. Akkor is, ha a többiek emiatt búzinak titulálnak.

3. Lehetőleg ne keverd a különböző italokat. A legjobb ha csak 1-2 félét iszol. A koktélok is hasonlóak.

4. Ha nem csak rövidet iszol, akkor növekvő alkoholtartalom szerint haladj sorba: sör, bor, pálinka. Ha a rövidek után kezdesz sörözni, hamarabb rosszul leszel.

5. Ne cigizz közben, az ráerősít az alkohol hatásaira.



Másnap ellen:

1. Minden pohár feleshez (nem feltétlenül mellé, de arányosan) igyál meg egy pohár vizet/alkoholmentes italt. (A sör nem jó!)

2. Minél sötétebb egy rövidital, annál nagyobb az esélyed arra, hogy másnapos leszel tőle.

3. Az alacsony minőségű piáktól sokkal rosszabb a másnap. Ha minőségit iszol, nem kevered, és iszol elég folyadékot is mellé, akkor fájdalommentesen meg lehet úszni.

4. Ne igyál sört. A sörtől elég csúnya másnap lehet.

5. Savlekötő.

6. Ne cigizz a buliban. A nikotinmérgezés (sok cigit elszívsz úgy, hoyg egyébként nem dohányzol) a másnapossághoz hasonló tüneteket produkál.

2016. okt. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!