Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan igyak, hogy ne legyek...

Hogyan igyak, hogy ne legyek rosszul, ne hányjak, és másnapos se legyek?

Figyelt kérdés
Ma este megyek buliba, és szeretnék inni, de nem tudom, hogy mit, meg hogyan.. Nem szoktam sokszor inni, ezért nem is vagyok hozzászokva az alkoholhoz, a napokban csak vodka naracsot ittam, meg sört, nem is túl sokat, de sokat hánytam, meg másnapos is voltam elég durván.. Valami ötlet vagy tipp?

2016. aug. 27. 13:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mértékkel, és senmiképp se éhgyomorra.
2016. aug. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
92%
Ne éhgyomorra, igyál és egyél is. Ha eszel a kaja felszívja az alkoholt. Tudtommal
2016. aug. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
Amit az előző válaszolók leírtak, annyit tennék hozzá, hogy ne keverd a piákat. Próbálj csak egyfajtát inni.
2016. aug. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 gebasz1 ***** válasza:
49%
A töményet mellőzd legfeljebb bő koktéllal igyál ,pl 05 dl vodka 3 dl narancs. Mondanám ,hogy igyál Bomba +pezsgőt mert az hamar hat de nincs mindenkire jó hatással.
2016. aug. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
16%

Csak a mértéktartás segít!


De még jobb ha egyáltalán nem iszol.

2016. aug. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 EagleHUN ***** válasza:
19%

Előtte zsíros étel "kibéleli" a gyomrod, lassítja a felszívódást. És vagy felissza az alkoholt és tárolja is. Így lasabban hat de hoszabban is az alkohol.


A másnaposságot a kommerz rossz minőségű szeszek okozzák.

Illetve amelyekben sok a mellékes anyag, bor, sör stb...


A jó minőségű tiszta italok nem okoznak fejfájást, vagy túlzottan erős másnaposságot!


Csak annyit igyál amíg jól is esik. Ne törődj vele mit mondanak mások, ha úgy érzed elég volt állj le.


A tapasztalatodra is szükséged lesz ehhez mennyi az elég nálad. Azt ki kell tapasztalnod.

2016. aug. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne kavard! Mértékkel, lassan. Inkább minőségi piát.
2016. aug. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 EagleHUN ***** válasza:
0%

"Amit az előző válaszolók leírtak, annyit tennék hozzá, hogy ne keverd a piákat. Próbálj csak egyfajtát inni."


Hát hármas csak annyit tennék hozzá tapasztalatból hogy ez nem igaz.

Finnországban "koktéloztam" jó minőségű piákból, profi mixertől. Rengeteg féléből csinált nagyon sok félét. Berugtunk. De nem hánytunk és reggel összenéztünk mindannyian(4 fő) hogy "wazze" neked sincs másnaposságod?


Itthon borozni szoktam nem keverem, közepes vagy jó minőségű borral és semmiképp nem kannással!

Mégis mindig van másnaposság, plusz nagyon nagyon régen párszor túlzásba vittem akkor volt róka is. De meglett a tapasztalat hogy kb 0.75 - 1 liternél leállok, kb 1 üveg a max nálam. :)

2016. aug. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 EagleHUN ***** válasza:
57%

Persze ki hogy reagál az italra sok mindentől függ:

- Testömeg!

- Májad hatékonysága egészsége.

- Veséd hatékonysága egészsége.

- Érdekes megfigyelés (nem tudom van -e rá szakszó) hogy mindenkire másképp hat agyilag is: van aki agresszív lesz, van aki depressziós, van aki feloldódik és kevésbé lesz zárkózott, van aki nyugodtabb lesz.

2016. aug. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Sok év tapasztalata következik:

- egyél ivás előtt

- ne keverd a piákat, max. 2 féle mehet, bor és sör nem mehet együtt, nekem a vörösbor és a fehér sem mehet együtt

- jó kombinációk, pl. sör és mellé néhány rövid, ki mennyit bír, vagy bor (fröccs) és mellé vermut (ezt azért szeretem mert nem bírom jól a rövidet és ebben nincs annyi alkohol)

- ha kezdesz részeg lenni, állj le, igyál alkoholmenteset

- ne igyál szénsavas italt, mert attól sokkal jobban be lehet rúgni, pl. pezsgő, energiaitallal semmiképpen ne keverd a piát, vodka narancsot ne fantával, hanem mentes narancslével idd

- előrelátó embereknek jó tanács, minden alkoholos ital után igyál 2 dl mentes vizet, vagy gyümölcslét

- buli után, mielőtt lefeküdnél egyél valamit és igyál alkoholmentes italt 2-3 dl-t, így kevésbé leszel másnapos

2016. aug. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!