Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mitől ilyen népszerű a Henness...

Mitől ilyen népszerű a Hennessy cognac?

Figyelt kérdés

Ennyire finom?

Finomabb, mint a vele egy árban lévő röviditalok?



2016. nov. 27. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Gyakorlatilag az egyetlen cognac, ami a magyar piacon elérhető, így aki cognac-ot szeretne inni, kénytelen azt venni. Ha ár/értéket nézünk, akkor tízezret nem ér meg, inkább megéri venni olcsóbban valami minőségi brandy-t. Néha én is vettem Hennessy-t régebben, mert szeretem a cognac-ot, csak hát nem túl gazdaságos, így kerestem más alternatívát. Legutóbb egy ismerősöm az 5 éves Ararat brandy-t ajánlotta, itt az oldalon is megerősítést kaptam, hogy jó, és a szubjektív kóstolási tapasztalataim is alátámasztják ezt, szóval csak ajánlani tudom. :) 5800 forintért jutottam hozzá, szóval fele annyi, mint a Hennessy. :)
2016. nov. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Phoney ***** válasza:

Gyakorlatilag az egyetlen cognac a magyar piacon?? Mezei szupermarketben esetleg, de szerintem még ott is legalább Rémy Martin van mellette... ha bemész egy rendes italszaküzletbe (nemcsak Budapesten!), akkor bőven találsz mást is Hennessyn kívül.



A legsikeresebb italok soha nem azzal emelkednek ki, hogy jobbak lennének adott pénzért, mint a többi, hanem csak azzal, hogy borzasztóan sokat öltek a népszerűsítésükbe. Jó esetben annyit tudnak, mint ugyanannyiért egy kevésbé ismert márka, de gyakran annyit sem. A híres-neves márkák gyakran azokból a vásárlókból élnek, akik a „jól bevált” helyett nem mernek más márkákat kipróbálni, így soha nem tudják meg, hogy ennyiért jobbat is kaphatnának.


A Hennessy VS szerintem is csak kevéssel előzi az Ararat 5*-t, bár egyébként nagyon ritka manapság, hogy egy 5-6 ezres brandy ilyen jó legyen (sőt, az Ararat5-nél drágábban is lehet nála kimondottan gyengébbeket kapni).


(A drágább Hennessykről nem tudok nyilatkozni, lehet, hogy azok jobb vételek.)

2016. nov. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő de kaptam egyszer ajándékba, nagyon kellemes itóka.
2016. nov. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De általánosságban a cognac túl van árazva?

Szóval egy cognacnak kevésbé gazdag az ízvilága, mint egy vele egy árban lévő whiskynek?

2016. nov. 27. 17:09
 5/12 Phoney ***** válasza:
100%

Az ár/érték arány nemcsak az íz gazdagságától függ; hiába van valaminek gazdag íze, hogyha közben nagyon csíp vagy kiegyensúlyozatlan. 4 ezres whiskynek is lehetne akármilyen gazdag íze, csak aztán bírd meginni.


Amennyire én tapasztaltam, a cognac (pl. a blended whiskyhez hasonlóan) első körben inkább a lágy, elegáns állagra koncentrál, és ehhez csak akkor járulnak igazán gazdag ízek, ha jóval 10 ezer Ft fölé mész. (Míg pl. a malátawhiskynél vagy a bourbönnél ez inkább fordítva megy.)


Ha kimondottan gazdag ízvilágot keresel, akkor lehet, hogy nem a cognac lesz a nyerő műfaj számodra (legalábbis nem a 10e körüli árkategóriában), helyette inkább a különböző jerez-i brandyket (brandy de Jerez) vagy az említett Ararat kiadásait érdemes próbálgatni. Az egyik legízesebb borpárlattípus az armagnac, de az a nagyon drága tételekre van kihegyezve.


Hogy általánosságban túl van-e árazva a cognac, hát én pont azért nem ismerek sokat, mert sose voltam igazán elégedett velük. Szinte magától értetődő, hogy amikor a egy világszerte ennyire népszerű ital ilyen kis területen (ti. a cognac-régióban) készül, ráadásul kizárólag az ott termett szőlőből, akkor az exkluzivitásért is fizetni fogsz. Persze ettől még léteznek teljesen korrekt vételek is, de nekem ez a ritkábbik eset volt.

2016. nov. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, bocsánat, kimaradt, hogy a könnyen elérhető cognac-ok közül szinte az egyetlen a Henessy. De az jogos, hogy hiperekben is ott van mellette a Rémy Martin, szóval elnézést, eléggé sarkítottan fogalmaztam.
2016. nov. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Phoney,

A Cardenal Mendoza Brandy de Jerez jó választás lenne szerinted? (8300-ért)

2016. nov. 28. 17:12
 8/12 A kérdező kommentje:
2016. nov. 28. 17:13
 9/12 Phoney ***** válasza:
100%
Nem ismerem, de meg merném venni. Nálam is tervben van.
2016. nov. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
71%
nem tudom mért olyan nagy szám nekem nem ízlik :D
2016. nov. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!