Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hol lehet finom kézműves...

Hol lehet finom kézműves söröket kapni Budapest belvárosában?

Figyelt kérdés
Ilyen "húzásos", munkahelyi ajándék lesz. Hallottam valami karácsonyi, gyömbéres ízesítésűről is. Ti mit ajánlanátok, és hol tudnám megvenni? :)
2016. dec. 8. 14:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak a jó sör, Beerodalom, Különleges sörök boltja, Venenum... stb., rengeteg ilyen hely van a nagy tanyán.


Nem sorolnám fel az összes olyan sört, amit ajánlanék, mert itt ülünk napestig, de néhány kimondottan karácsonyit javasolnék.


A kedvenc karácsonyi söröm a Delirium Noel, ilyet még itt vidéken is lehetett kapni a karácsonyi vásárban(!) díszdobozban tulipán pohárral. Ugyanakkor a Bush karácsonyi kiadása is említésre méltó. Ugyan a trappistáknak nincs külön karácsonyi sörük, de mind Chimay-ból, meg La Trappe-ból szokott lenni ilyenkor kelyhes-díszdobozos változat.


Alap még karácsonykor a Fullers-től az ESB(most Interben van külön Old Winter Ale-jük is, de szerintem az ESB jobb). Magyar vonalról a jól bevált és klasszikus a Fóti Winternacht, de a Szent Andrásiak is minden évben kiadják az Esthajnal-t. Ez mindig más sört takar, a tavalyi egy finom füstös búzabak volt, az ideit még nem kóstoltam(a hűtőben pihen és a hétvégi tesztet várja), viszont azt tudom, hogy egy csokis-mentás stout, talán ezt hitted gyömbéresnek. Mert gyömbéres karácsonyi sörről nem tudok, a Fótiaknak meg a Rothbeer-nek van állandó kínálatában gyömbéres de most ezeket inkább hagyjuk.


Ízelítőnek ennyi elég, ha ezek nem tetszenek, akkor az adott szaküzletekben úgyis tudnak majd segíteni, kérdéseket megválaszolni, vagy csak szimplán nézd meg a honlapjukat, és onnan válassz valamit, amit szimpatikusnak gondolsz! :)

2016. dec. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hatalmas zöld pacsi! :)
2016. dec. 8. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!