Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan kell a "GIOTIN" nevű...

Hogyan kell a "GIOTIN" nevű ivós játékot játszani?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm mondta, hogy neki nemrég mutatták és nagyon jó, szórakoztató ivós játék. Ellenben nem tudta elmagyarázni hogy hogyan kell játszani és nem is találtam meg a neten a "szabályokat".

Hogyan kell "giotin"-t játszani?


2016. dec. 22. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Guillotine-Guillotine-Guillotine-Guillotine-Guillotine


[link]


Guillotine-Guillotine-Guillotine-Guillotine-Guillotine


Olyan helyen, ahol kiderülhet, hogy te írtad le így ezt a szót, ne tedd meg, nagyon ciki, pláne 2x...

2016. dec. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem találtad meg, mert nem tudod leírni a játék nevét...
2016. dec. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1-2# köszönöm és bocsánat, csak kiejtés után próbáltam leírni. Eszembe sem jutott, hogy ( feltehetően francia a szó és ) így írják.
2016. dec. 23. 00:01
 4/4 anonim válasza:
100%

1. Fekete vagy piros szín

2. Alatta vagy felette van az érteke (az 1. Laphoz kepest)

3. Közötte vagy nem közötte (az 1. és 2. Lap között van e az értéke)

4. Szimbólum

5. Kifejezett kártya megnevezése (könnyítésnek lehet csak szám vagy betű)


Minden játékosnak kiosztanak 5-5 kartyát, es az asztal közepére kiraknak még 2x5 lapot egymás alá.


A jatekosok körbe mennek és egyesével felhúznak egy kártyát amit az előzőekben leírtak alapján meg kell tippelniük meg mielőtt felfordítják.(az 1. Körben a színt, a 2.ban hogy alatta v felette stb...)


Ha jól tippeltek, akkor kiosztanak annyi kortyot ahanyadik kártyát fordították fel. Ha nem talált, akkor nekik kell annyit inni.


Ha elfogytak a jatékosok lapjai akkor már csak az asztal közepén lévő kártyákat kell figyelni.


A játékvezető először a felsőből húz fel egy lapot. Ha a játekosnak van olyan kártyája akkor iszik.Ha nincs akkor nem kell.

(Ha senkinek nincs akkor mindenki iszik)

Utána az alsó sorból húz egy lapot, és ha a játékosnak van olyan lapja, akkor az kioszthat egy kortyot. (Ha senkinek nincs akkor mindenki iszik)


És ezt igazából addig szokták játszani amíg el nem fogy a pakli, de addig megy ameddig csak szeretnénk. Lehet ez csak 1 vagy 2 kör is.


Én így ismerem ezt a játékot, remélem érthetően írtam, ha van meg valami kérdés akkor csak szólj hátha tudom a választ. :D

2021. aug. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!