Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik a legjobb belga sör?

Melyik a legjobb belga sör?

Figyelt kérdés
Páromat szeretnem meglepni valami nagyon jo féle sörrel nezegettem a belgasormester.hu-n de annyi féle van hogy nem tudom hogy melyik lehet a legjobb valaki segitene aki kicsit jartassabb ebben?
2017. jan. 16. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát a legeslegjobb sokak szerint ez: [link]


Hajlok rá, hogy igazat adjak nekik, de azért belga sörökből is van többféle, ez meg egy quadrupel, és ha ezt hirdetjük ki abszolút győztesnek, az olyan, mintha a quadrupeleket a tripelek, dubbelek, belgian strong ale-ek fölé helyeznénk, ezért írok párat, amelyek saját kóstolási tapasztalatok alapján benne vannak a top sörök között:


Chimay Bleue, Chimay Rouge, Chimay Tripel, Trappistes Rochefort 10, Westmalle Dubbel, Westmalle Tripel, La Trappe Quadrupel, La Trappe Dubbel, Orval, Delirium Tremens, Delirium Nocturnum, Duvel, Gulden Draak, Gulden Draak 9000.


Úgy nálam ezek a favoritok, de a Corsendonk, a Bush, vagy a Petrus sörei se rosszak.


Amit ne, az a Gallica sorozat meg a trollos cuvé borzadály, illetőleg nekem annyira a Piraat se jön be, mert túl karcos.

2017. jan. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Duvel és ami utána jött az nekem nem jön be, de pont a többit akartam írni :)
2017. jan. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy szereti a belga sört? Miket szokott inni? Én és a párom speciál imádjuk a söröket, de a belga sört kifejezetten nem
2017. jan. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as, a kérdező gondolom nem véletlenül keres belga sört. Ha nem lenne biztos abban, hogy a párja szereti, akkor csak simán különleges sörök ajánlását kérte volna.


Másrészről... a több százféle belga ale-ből mégis hányat kóstoltál, miután ezt a kijelentést tetted? De nem is... szűkítsük csak arra, amit írtam: azok közül hányat kóstoltál?

2017. jan. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22:13 Sok féle belga sört megkósoltam, bár nem hiszem h elszámolással tartoznék felét. A kérdezőnek írtam, h biztos a belga söröket szereti-e a barátja, mert nem úgy írta a kérdést, hanem csak annyit írt, ezt a honlapot nézegette
2017. jan. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, sokan úgy tesznek ilyesfajta kijelentéseket, hogy csak párat kóstolnak meg, holott rengetegféle ízvilágot ki tudnak hozni a belga ale-ekből(sokszor akár a Német Tisztasági Törvényt tiszteletben tartva), ezért ezek a kijelentések elég irrelevánsak. Egyébként ha csak párat kóstoltál volna, ajánlottam volna azokat, amiket írtam. Mondjuk ha a sokféle a Jupiler, Gallica és társai vonalból került ki, akkor továbbra is áll, hogy szerintem próbálj ki néhányat azok közül, amit írtam.
2017. jan. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. jan. 18. 20:09
 8/8 Pintér László ***** válasza:
Na mi lett?
2022. dec. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!