Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Minden alkohol hizlal?

Minden alkohol hizlal?

Figyelt kérdés
Erre értem a pezsgőket,bor,és persze legfőképpen a vodkákat...
2010. máj. 5. 23:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Technikailag az alkohol nem hízlal, mivel a szervezet nem emészti, nagyobb részt a máj bontja le, mint méreganyagot, és egy része kiürül, kipárolog a tüdőn keresztül stb. Tehát energia nem igen számrazik belőle. Viszont az alkoholos italt cukortartalmú dolgok biológiai fermentációjával nyerik. Magyarul sok a kísérő cukor, de a fentiek tükrében az is kiderül, hogy mennél több benne az alkohol, értelemszerűen annál kevésbé hízlal.
2010. máj. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mind, csak amit megisznak.
2010. máj. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi.
2010. máj. 6. 00:06
 4/12 anonim válasza:
ja
2010. máj. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szeszes italok fogyasztásától nem azért óvnak akár fogyókúra közbe is, hogy azok hízlalnak. Hanem ha iszol az ember kénytelen kelletlen kívánja az ételt mellé (sokan azt hiszik akkor ha csak becsiccsentenek de igazából 1-2 pohár bor is meghozza ezt a hatást). Am ha rosszabb minőségű bort is iszol amit tele cukroznak az se jelentős mivel utánna még kifőzik és így energiatartalma kb annyi mint hogy megemeled a poharad is megiszod:D
2010. máj. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom az alkohol kalóriatartalma 7kcal/gramm. A fehérjéé és szénhidráté grammonként 4kcal, a zsíré 9.


Ha ez nem volt elég szemléletes, akkor konkrétabban:

1 deci borban édességtől függően lehet 80-250(!) kcal, a pezsgőben 60-80, 1 deci vodkában 225!

2010. máj. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy pl a whiskey, a gin,a rum, a vodka az még az atkins diétában is "megengedett" mert nincs bennük szénhidrát.
2010. máj. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az Atkins diétában a libazsír is megengedett, mert nincs benne szénhidrát...
2010. máj. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem is a zsírtól hízol elsősorban....
2010. máj. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
"Nemis a zsírtól hízol elsősorban." LOL Ezt a baromságot még mindig be lehet adni az embereknek. Az igaz, hogy nemcsak a zsír, de szénhidrát is hízlal, de ezt nem kellene addig továbbgondolni, hogy akkor a zsír nem is hízlal.
2010. máj. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!