Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Nem úgy bírom az alkoholt,...

Nem úgy bírom az alkoholt, mint a korombeliek. Ez ellen tudok valamit tenni? 17/F

Figyelt kérdés
Nem volt mindig így, bár sosem voltam az a nagy piás típus. Gyakorlatilag a Somersby-n kívül semmilyen alkohol tartalmú italt nem bírok meginni anélkül, hogy ne legyen hányingerem 10-15 percig. Már 2 cl házi pálinka is képes kiváltani az érzést, és ez engem személy szerint zavar, mivel én a személyiségem miatt egy buliban csak alkoholtól tudom jól érezni magam. Szerintetek lehet tenni valamit ez ellen? Hamarosan jön a 18. szülinapom, és mivel nem tudják rólam, hogy ilyen bajom van, nem szeretnék beégni.
2017. jan. 22. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szégyen. Próbálkozz valami édes koktéllal aminek jó az íze.
2017. jan. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hülye vagy. Oké, 17 évesen nyilván az az elsődleges, hogy megfelelj a többiek elvárásainak és elég menő legyél a szemükben. Még az is természetes, hogy nem a barátaiddal ünnepelsz, akik mindent tudnak rólad (már ha vannak ilyenek), hanem haverokkal, nagy társaságban, nagy buliban...

De hogy azért akarsz inni, mert máshogy nem érzed jól magad, az már nagyon nagy baj. És hogy inkább letuszkolod a torkodon a piát és öklendezel 10 percig...

Ha nem érzed jól magad a bulikban, akkor mi a hétszentségért jársz el?

2017. jan. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ez legyen életed legnagyobb beégése...
2017. jan. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
A gyakorlat teszi a mestert itt is. Minnél sűrűbben és többet iszol, annál ritkábban leszek rosszul a piától, de egyesekkel az a baj, hogy rá szoknak és elcseszik az életüket...
2017. jan. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Örülj neki, legalább be tudsz rúgni pár száz forintból.
2017. jan. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, várj bocsi, szóval neked az íze a bajod, nem az, hogy gyorsan berúgsz tőle. :D


Arra az egyetlen valamire való megoldás az, hogy nem kommersz piákat iszol, hanem normálisakat.

Ami még segíthet, az az, hogy minél gyorsabban nyeld le azt, ami a szádban van. Amint belekerül, nyeld is le, hogy ne legyen túl sok időd ízlelgetni.

2017. jan. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!