Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Nem bírom tartani ivásban a...

Nem bírom tartani ivásban a szintet a többiekkel, hallottam a daedalon nevű gyógyszerről ami jó hányinger, hányás ellen. Mennyire hatásos?

Figyelt kérdés
Amikor a többiek még vígan isszák a feleseket én már rég rosszul érzem magam és sokszor elkap a hányinger. Mindig elsőként leszek rosszul és nagyon zavar. Kínálgatnak és már semmit se bírok elfogadni pedig attól a kis mennyiségtől még nem kéne rosszul lennem, a nálam 20 kilóval könnyebb haverom is jobban bírja a piát mint én.
2016. szept. 9. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Már ne is haragudj, de miért mérgezed magad szándékosan? A szervezeted folyamatosan jelez neked, hogy elég, nem kell több, azért is hányod ki, mert így próbál megszabadulni az alkoholtól. Valamiért a te szervezeted nem bírja, kár tönkretenni idő előtt a májad, gyomrod csak azért, hogy ne maradj le a többiektől.
2016. szept. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Azért leszel rosszul, mert nem bírod rendesen bontani az alkoholt. A daedalon hányáscsillapító, de nagyon megcsap alapból, ha ráiszol, lehet nem hánysz, de hogy a detoxban fogsz ébredni, az hót ziher.


Azt javaslom, hogy próbáld meg elviccelni a tényt a haverok előtt, hogy nem bírod a piát. Ezzel kihúzod addig, amíg fel nem nősz annyira, hogy megértsd ez az egész gyerekes.

2016. szept. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Társadalmi normának való megfelelés miatt akarsz alkoholt inni? Nem mered felvállalni, hogy te nem bírod úgy a piát és neked elég az első 2-3 kör? Bizonyítani akarsz az alkohol fogyasztással valamit? Azt hiszed kevesebbet érsz, ha kevesebbet iszol? Másban nem tudod megmutatni, hogy te is ember vagy?
2016. szept. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 aperitif ***** válasza:
100%

Egyet kellene megértened. Amikor az ember hány, az legtöbbször azért van, mert valamilyen mérgezés történt, és így próbál megszabadulni a szervezete a toxinoktól.

Most azokat a ritka eseteket nem venném figyelembe, amikor a hányás szédülés, belső fül irritáció, vagy agyi nyomásfokozódás miatt jön létre, csak az olyan mezei eseteket, hogy túl sokat, túl zsírosat, túl romlottat, túl mérgezőt ettem/ittam. Ha túl sokat iszol, és ettől rókázol, az azt jelenti, hogy a szervezeted már nem tud több alkoholt lebontani. Elképzelhető, hogy a hányást valamilyen szerrel meggátlod, és tovább iszol, de innentől kezdve szinte biztos az alkoholmérgezés. Azt meg neked kell eldöntened, hogy mi a cikisebb. Visszautasítani a harmadik kört, vagy mentővel bejutni valamelyik detoxikálóba.

Egyébként meg vannak olyan emberek, akiknek a szervezetéből hiányzik egy enzim, ezért az alkoholt nem tudják teljesen lebontani, csak acetaldehiddé, ami mérgező. Nálunk ritka, de például az ázsiaiaknál elég gyakori. Ha te ezek közé tartozol, akkor jobb lenne beletörődni, hogy soha nem fogsz tudni lépést tartani a haverokkal.

2016. szept. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, minek kell tartani a lépést a többiekkel... Igyál annyit, amennyi jólesik... Ha ez semennyi, akkor te nem iszol, attól még el lehet lenni a többiekkel... Ha bunkók, akkor pedig ne menj velük inni.
2016. szept. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél már ennyire bikra b..meg..


Nagyon remélem hogy 15-16 éves vagy max, ha annál idősebb vagy akkor baromi gáz hogy:


- cikinek érzed kevesebbet inni mint más

- azt hiszed hogy a testsúlynak bármi köze van ahhoz hogy valaki mennyire bírja a piát

2016. szept. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Semmi szégyenleni való nincs abban, ha nem bírod a piát. Az a ciki és az ostoba viselkedés, ha nem tudod, mi a mérték, amennyit bírsz és többet iszol. Tök mindegy, hogy saját magadtól, vagy a társaság nyomására.


"Srácok, én már készen vagyok, nekem többet nem kell innom, hogy jól érezzem magam, elájulni meg nem akarok. Ellenben ti jól bírjátok! Egészségetekre!"

Ennyi és ha cikiznek, mond, hogy igyon helyetted is. Majd te nézed, neked már az is elég.

2016. szept. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Dedalon és alkohol együtt kész narkózis. Bealszol, mint a tej, de lehet, hogy nem otthon fogsz felébredni...
2016. szept. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél barom! Ha az ivócimboráiddal nem tudod elfogadtatni, hogy kevesebbet bírsz, akkor KERESS BARÁTOKAT, vagy barátnőt! Ne dőlj be a NYUSZI VAGY MCFLY! mondatnak!
2016. szept. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus valódi problémája az társadalmi normák megszűnése?
2016. szept. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!