Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az itthon kapható árpa,...

Az itthon kapható árpa, mennyire alkalmas maláta készítéshez, van elég jó minőségű?

Figyelt kérdés

Első sörönket főznénk,de 450 ft 1 kg maláta,míg az alapja az árpa,(egy csíráztatás és alacsony szárítás) 55ft/kg.

Jó különbség


2017. jan. 28. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Elsö sörhöz mindenképpen jo minöségü föleg ha sörárpa.
2017. jan. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a profi főzdék eleve a malátát veszik meg, de ők azért, mert a különlegesebb maláták ízeivel szeretnek játszani, na meg ugye típustól is függ, mert ha valaki klasszikus IPA-t akar csinálni, akkor angol, ha dubbelt főzne, akkor meg belga maláta kell. Alap világos lagerhez egyébként pilsnei vagy müncheni malátát szoktak asszem használni... fogalmam sincs, milyen lenne magyar árpából, de valszeg nem a megszokott ízt hozná. (Hacsak nem komlózod meg úgy, hogy elnyomd a maláta ízét.)
2017. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Phoney ***** válasza:
Ráérsz a saját malátázásra akkor, amikor vásárolt malátából már megtanultál sört főzni. Kevesebb a hibalehetőség, és így a hibát is kisebb tartományban kell keresni, ha elcsesztél valamit. Ráadásul ha eleve saját malátából csinálod, akkor sose tudod meg, hogy mennyivel ad gyengébb sört, mint a vásárolt sörmaláta.
2017. jan. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudom.

Két félét főznénk.

2 kiló "gyári" maláta,és 1 v 2 kiló házilag készített malátával.

Horgászom,gyakran csíráztatom az árpát,most csak a kiszárítást kell gyakorolni.

2017. jan. 28. 13:54
 5/7 anonim ***** válasza:
"....., akkor angol, ha dubbelt főzne, akkor meg belga maláta kell. Alap világos lagerhez egyébként pilsnei vagy müncheni malátát szoktak asszem használni... fogalmam sincs, milyen lenne magyar árpából....." Azért arrol ne feledkezzetek meg, hogy Mo-on is egészen régota készitenek sört és nem hiszem, hogy az 1700-as években szorgos szerzeteseink kigyalogoltak Belgiumba malátáért.
2017. jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem vagyok történész, nem tudom, miből főztek és milyen típusokat az 1700-as években Magyarországon, de az biztos, hogy az újhullámos főzdék mind külföldi alapanyagokból főznek. De a nagyok is, mert a Dreher Bakban is müncheni meg pilseni maláta van, szóval...
2017. jan. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Te utolso! Nem arrol beszéltem, hogy a külföldi tulajdonu sörfözök a magyar parasztokkal akarnának üzletelni. Az ilyen mini sörfözdéknek meg egyszerübb a félig készböl dolgozni.
2017. jan. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!