Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A negatív fekvvenyomást...

A negatív fekvvenyomást hogyan tudnám helyettesíteni itthon? Fekvőtámasz valamelyik fajtája alkalmas rá?

Figyelt kérdés
2015. jan. 17. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Tolódzkodás talán jó lenne, de azért várd meg egy nálam okosabb válaszát
2015. jan. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Miért tartod ennyire fontosnak azt a gyakorlatot?

Mellre fekve nyomás, fekve nyomás ferde padon, áthúzás, és tárogatás teljesen elég. Ez a negatív fekve nyomás tévhit hogy a mellizom alsó részét sokkal jobban edzi (feltételezem ezért kérdezed)

És amúgy nem tudod úgymond helyettesíteni fekvőtámasszal.

2015. jan. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi!!:-)
2015. jan. 17. 13:48
 4/8 A kérdező kommentje:
azért tartom fontosnak mert még itthoni körülmények közt edzek. és nincs sok felszerelésem. mindössze 2 db 6 kilós egy kezes súlyzó és egy felhúzkodásra való állvány. és mellem alsó részén van egy kis felesleg.és észre vettem hogy 'mell nap ' után inkább a mellem felső részében van izomláz. melledzésem kb 1óra. olyan 150-200 db fekvőtámasz. széles, normális illetve szűk.
2015. jan. 17. 13:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Inkább tegyél súlyokat a hátadra. Nincs értelme 200 fekvőket nyomni (még ha le van osztva sorozatokra, és gyakorlatokra külön külön akkor se), ettől az izom kevéssé fog fejlődni. 8-12 ismétlés az ideális. Pakolj teli egy táskát könyvekkel, vagy vizes palackokkal, és lassan csináld, kontrolláltan a gyakorlatot.


Pl beiktathatsz pause szakaszokat (pl leengeded magad teljesen, és a kinyomás 1/4-énél, felénél, háromnegyedénél kitartod 3-5 Mp-ig)

Vagy ha ez túl kemény, csak csináld lassan. Leengedés (negatív szakasz) 2-4, és kinyomás szintén 2-4 Mp ig tartson.

Ezzel növeled a terhelést a melleden, nyilván gyakorlat közben koncentrálj is rá, és jobb érzetet is fog adni, a jobb fejlődés mellett. Ezen kívül a teljes tartományra is figyelj, és ne akaszd ki a végén.


Kb ennyit tudok tanácsolni, tolódzkodás amúgy nem rossz, de attól se várj csodákat.

Helyi zsírégetés pedig nincs, úgyhogy a világ összes negatív fekvenyomását csinálva se fog eltűnni onnan. Igyekezz beruházni kondi bérletbe, sokkal másabb lesz a melledzésed pillanatok alatt.

Alternatíva ha veszel fekpadot, és súlyokat kézi súlyzóhoz (nem kell feltétlen kétkezes rúd ugye), használtan olcsón tudsz szerezni ilyesmit, és sokat dob majd az edzéseden ha tényleg súlyokkal tudod csinálni. (én azt vallom, hogy kétkezes rúddal, és kézi súlyzókkal mindent meg lehet mozgatni nagyon jól)

2015. jan. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm !!! már ma kipróbálom !
2015. jan. 17. 14:30
 7/8 anonim válasza:
Erre találták fel az ólomkabátot, a hivatásosok így edzenek, a hétköznapi teendőik közben.
2015. jan. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A mellény a jó megoldás.. Legalább is nekem az volt. A táskában lévő súlyok olcsó, de nem praktikus... nekem nem vált be, folyton lecsúszott a hátamról. a lapsúlyokra is nagyon kellett figyelni, hogy fent maradjanak. Vettem egy mellényt amiből ki lehet venni a súlyokat, vagy épp megpakolni. :-) Bár azt se erre találták ki, de a semminél jobb.


Ha olcsó megoldást keresel, én egy padlólapot ajánlanék..

Annak az egyik végét magasabban rögzíted.


Ha ésszerűbb, és még árban is jó megoldást keresel, egyszerűen veszel az egyik adok-veszek oldalon egy haspadot.... Most (2015.01.21) 3400 forint.

2015. jan. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!