Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy, , kezdő" mennyit tudna inni?

Egy, , kezdő" mennyit tudna inni?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és még soha nem ittam nagyon, és az lenne a kérdésem, hogy pl vodkából, whiskeyből Tequilából meg ilyen erős iralok ól mennyit ihat az ember hogy ne feküdjön ki? Tudom hogy ezt így nem lehet megmondani, de körülbelül.
2017. jan. 31. 07:01
 1/10 anonim ***** válasza:
2%

Én először 19 évesen ittam 6 feles tequilat,és 2 feles rumot,szóval én jól bírom,és nem lettem tőle részeg..de tényleg nagyon változó,és ezen a "teljesítményen" az összes régóta piáló haver csodálkozott,szóval gondolom a kevesebb reálisabb.

20/L

2017. jan. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ne akarj nagyfiúnak tűnni, hogy ennyi mindent összeiszol, főleg elsőre.

Nem menő.

2017. jan. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Ha tudod, hogy nem lehet megmondani, akkor elég okafogyott a kérdés. Nem nehéz kitalálni, hogy elég nagy a szórás pl egy magát éheztető 40 kilós leányzó, meg egy abárolt szalonnával jól bereggelizett 90 kg-os "fiúgyermek" között.


Mindezek mellett mondjuk azt mondom, ilyen töményből 2 deci pl 2 óra alatt , jó eséllyel még kezelhető kategória.

2017. jan. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Ennek a kérdésnek semmi értelme. Én is és a párom is ritkán iszunk, de nekem egy fél pohár bortól is széles jókedvem lesz, míg rajta nagyobb mennyiség se látszik
2017. jan. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés értelmetlen, pontosabban leegyszerűsített választ vár egy rendkívül összetett, sokváltozós dologra.


Nyilván akkora adagokat kell inni legfeljebb, aminek a hatását tudod tanulmányozni magadon, pl. szédülés, fáziskésés, stb., és így felfedezheted, te mennyit tudsz inni.


A nem italozás nem jelenti, hogy az ilyen ember hamarabb berúg, pl. nálam sem jellemző az ivás, de 6-7 pálinka még csak tompít-szédít - de egy gyorsan ivott pohár pezsgő legalább annyira be tud ütni, vagy a bor. Ellenben pl. kolléga pár felestől + sörtől már önkontroll nélkül kiugrik a bőréből.


Nem kell keverni, vizet sem árthat közben inni, illetve enni sem, ha az a kérdés, hogy ki tud nagyobb kárt okozni a májának, miközben talpon marad. (az alkohol közvetlen májméreg)

2017. jan. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésben a válasz: nem lehet megmondani. Ez egyénfüggő. De ne akarj menőzni, igyál annyit ami jól esik, de ne legyél vállalhatatlan. Ja és ne keverd.
2017. jan. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a többiekkel :)


De NE keverd. Én full kezdőként összeittam mindent... Másnap még az ásványvizet is kihánytam.

Egyszer pedig 2 korty ROSSZ bort kóstoltam 2 dl bikavér után. Filmszakadás.


Utána többé nem feküdtem ki, mert vigyáztam. De NAGYON változó, hogy mi hat. Néha fél sört is érzek, egyszer pedig negyed liter töményt sem. A tokaji aszút erősebbnek érzem, mint a töményt. Számít, hogy éjszaka van vagy nappal, milyen a hangulatom...etc.


Ne keverd, lassan igyál s ha érzed, hogy egész alakul a hangulat, állj le, ráérsz inni, ha majd lefelé kezd menni a hatás. Az alkohol trükkös.

2017. jan. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én az első olyan bulimon ahol nagyobb mennyiségű pia volt 5 feles Hubertust 2 felest whiskyt egy pohár bort és 2 sört ittam meg kb. 5 óra alatt és csak jól éreztem magam, pont eltalált mennyiség volt. Én is 17 voltam akkor, de hozzá kell tennem hogy ivás előtt rendesen ettem, közben ittam némi alkoholmenteset is, ettem chipset, és a testtömegem akkortájt 90-91kg volt, elég nagydarab vagyok. Azon haverjaim akik 50-70kg közt mozogtak akkoriban, ugyanettől a mennyiségtől mind vagy széthányta magát, vagy minden gátlását elvesztette. Minden esetre én azt javaslom, ha töményezel és már pár felest megittál, ne igyál rá sört mert a fejbe küldi az alkoholt a szénsav. Szerintem ha a testtömeged olyan 70kg körüli akkor elsőre egy 0.35-ös töményt vegyél, és azt iszogasd meg 5-6 óra alatt sok alkoholmentes és szénsavmentes ital és kaja társaságában, és úgy ki tudod tapasztalni hogy mennyit bírsz, ez az a mennyiség amit biztos érezni fogsz, de durván kiütni nem fog. Ha vékony vagy, 60kg-nál kevesebb akkor inkább 2.5 deci legyen ez a mennyiség.
2017. jan. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tapadztalatokat! Tudom hogy ezt így nem lehet megmondani, csak egy nagyvonalbeli arányt akartam megtudni.

57kg, fiú vagyok

2017. jan. 31. 20:53
 10/10 anonim válasza:

Tájékozódásként használj kalkulátort! Sok fajta van, itt egy, ami figyelembe veszi a testtömeged:

[link]


A grafikont értelmezni is kell, alatta lesz a tudatállapot hozzárendelés.


Teljesen egyén és alkalom függő, hogy az emberre miként hat éppen az alkohol. Nálam van, hogy két sörtől már szédülök (pl éhgyomorra, fáradtan, rövid időn belül elfogyasztva), de van hogy az első négyet ötöt meg sem érzem (pl nyaraláson, jóllakottan, óránként egy üveget elkortyolva).


Ilyen idős koromban nagyságrendileg 4-5 felest tudtam elfogyasztani (30 perces szünetekkel), oly módon, hogy mindegyik után ittam egy pohár alkoholmentes kísérőt is. Ez elég volt a kellemes berugáshoz. Ha kimaradt a kísérő vagy rövidülétek a szünetek, na abból mindig baj volt.

2017. febr. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!