Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi a legjobb módszer másnaposs...

Mi a legjobb módszer másnaposság ellen?

Figyelt kérdés
már másnapos vagyok tehát olyanokat ne írjatok hogy ne rúgjak be
2017. febr. 25. 12:51
 1/7 Alain Delon ***** válasza:
100%
Ki kell várni a végét. Bár a víz fogyasztása javallott, mert az alkoholnak vízelvonó hatása van a szervezetben.
2017. febr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Húsleves, víz fogyasztás. Fájdalomcsillapító
2017. febr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell inni.
2017. febr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pihenés, sok folyadék.

Segít a hideg kóla és az édesség.

2017. febr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat !:)
2017. febr. 25. 14:05
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudom egy kicsit későn írok, de talán tudok segíteni, ha újból előfordulna ez a "baleset".

Sajnos én elég gyakran fogyasztottam idáig alkoholt (már kezdek leszokni), úgyhogy nekem már elég sok tapasztalatom van másnaposság terén. Először is, nálam nem vált be a "kutyaharapást szőrivel" technika, sem pedig az agyonfűszerezett "másnaposságűző" cuccok.


Amikor az ember másnapos, akkor ismernie kell az ezt kiváltó okokat és így azokat kell orvosolni. Közismert tény, hogy az alkohol elsősorban vizet von el a szervezettől, másodsorban felborul a szervezet elektrolit-háztartása (magyarul sok nátriumot és káliumot veszít a szervezet) valamint sok egyéb ásványi anyagot (pl. magnéziumot) és szénhidrátot. Ezeket kell pótolni.

Nálam a sok víz elfogyasztása mellett a meleg leves szokott segíteni, néha 1-1 banán. Ha túl savas a gyomrom, akkor ecetes uborkát eszek (mivel az ecet savas, ezért pufferként szolgál, vagyis csökkenti a gyomorsavat).

De emellett célszerű enni is valamit (vajas pirítóst javaslok) ami egyrészről felszívja a sok savat, másrészről helyrehozza a vércukor szintet. A szénhidrát fogyasztása után termelõdõ inzulin regeneráló hatással van a májra.

A B6 vitamin is jó ilyen esetben, mivel gyorsítja az anyagcserét, így az alkohol kiürülését segíti elő. A magne B6 a legjobb, mert az pótolja a magnéziumot is.


De a létező legjobb megoldásnak a Salvus gyógyvíz bizonyult idáig. Kb. 1-2 dl megivása után nagyon hamar helyre lehet jönni. Természetesen a fent felsorolt gyógymódok mellett.

2017. márc. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
amfetamin
2017. máj. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!