Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mibol elnek a kisebb teruletbo...

Mibol elnek a kisebb teruletbol elo boraszok?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom szaklapokban, hogy sok borasz 0,3ha 0,5 ... hektaron gondolkodik eves palack mennyisege van akinek csak 300-500 de sok a 3000-5000 palack mennyisegu is.

Meglatasom szerint kell legalabb 6-7 ha terulet minimum hogy ezt foallasban csinalja valaki ( na es akkor meg nem beszeltunk a toketerheltsegrol meg hasonlokrol)

Cercium cesio melyik retegekbol jonnek ezek a passio boraszok? Mert minden egyes rendezvenyen csak ralph lauren, hugo boss... meg amugy is makulatlan ruhaban levo stilusos emberek vannak.



2017. febr. 26. 11:12
 1/6 Mojjo ***** válasza:
52%

Kisebb területet művelő, komoly borászt én még nem láttam ralph lauren, meg hugo boss, meg ilyesmi ruhákban. Soha. Pedig nem ritkán és nem kevéssel szoktam találkozni. Mondjuk ez nem feltétlen pénz kérdése, hanem stílus is - nem biztos, hogy az áll hozzájuk közel.


Egyébként 0,3-0,5Ha művelő borászok, akik még benne is vannak a köztudatban? Na, ilyenről sem tudok egyről sem. A legkisebb területen gazdálkodó, ismert és elismert borász akiről tudok az Györgykovács Imre, kb 1Ha területtel. De a legkisebbeknek is 2-3-4 szokott lenni.


Szóval összességében igazából nem tudom, miről beszélsz. Nevesítenél párat, kérlek?

2017. febr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akiket én ismerek, azok hobbi szinten, hagyományőrzésből borászkodnak. Vagy főállás, vagy nyugdíj mellett.

Őket a minőség érdekli, nem a mennyiség. Az a párszáz üveg ismerősi körben elmegy pár nap alatt, gyakorlatilag nem kerül kereskedelmi forgalomba. Viszont ár-érték arányban kiváló borokról van szó.

2017. febr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mojjo

Vincze tomi pl

Vagy erdemes elolvasni ezt a cikket

[link]


Varom a velemenyt

2017. febr. 26. 12:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Más munkából?
2017. febr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mojjo ***** válasza:

@3: köszönöm. Vincze Tomit nem ismerem, semmilyen szinten. De akkor jól értem, őt láttad hugo boss, meg hasonló ruhákban?

Egyébként a #4-es mondja jól. Aki ekkora méretben termel, az értelemszerűen nem ebből él, ez csak hobbi, művészkedés, kikapcsolódás, akármi. És _másból_ él meg.

2017. febr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mojjo ***** válasza:

Csak, hogy érthetőbb legyen a válasz: bár kaptunk egy nevet a sok borász helyett, de mondjuk azt, hogy van 10 darab, mikrobirtokkal rendelkező és nem családi/haveri körbe, hanem a piacra termelő, tehetséges borászunk. Ebből nem élnek meg, szóval biztosan van máshonnan pénzük. Hogy honnan? Ha 10 emberről beszélünk, valószínűleg 10 különböző helyről. Teszem azt, az egyiknek örökség, a másik informatikusként nyomja, a harmadiknak péksége van, a negyediknek valamilyen kis/középvállalkozása, az ötödik pedig vonatkerekeket pumpál.

Értelemszerűen a kérdésedre pont annyi válasz lesz, ahány emberről szó van - de csak ha nem túrkáltunk már szerencsétlen emberek zsebeiben jó mélyen, nem tudhatjuk a választ.

2017. febr. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!