Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Tudtok max 200 forint bolti...

Tudtok max 200 forint bolti doboz árú, ISMERETLENEBB, viszont meglepően jó minőségű söröket?

Figyelt kérdés
2017. márc. 8. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A Lidl-ből az Argus Maestic a legjobb szerintem ebben a kategóriában, legutóbb üvegestül 199-ért vettem. A Spar-ban most akciósan 199ft a Pécsi sör, az is jó vétel.


A kérdésben "ismeretlen" szempontot nem igazán értem, egy gyár bármikor bedobhatja új fantázianévvel ugyanazt az alsópolcos sört, bármilyen noname sört leveszel a polcról gyártónak a Dreher vagy a Pécsi sörgyár lesz megnevezve rajta jó eséllyel.

2017. márc. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az "ismeretlent" én sem nagyon tudom értelmezni, bárki, aki végigmegy a Tesco meg az Interspar sörös polca mellett, látja a kínálatot, maximum vannak olyanok, amelyeket nem vesznek az emberek, mert nem számítanak mainstream sörnek.


Egyébként az első jókat írt, de szerintem mindegyik 200 felett van akció nélkül, a Maestic itthon 250, a Pécsi Prémium Lager meg 230. Ugyanakkor ha kereken 200 forint a felső határ, akkor a hazai piacon nincsen olyan sör, ami iható lenne. Illetve van pár, ami elég jellegtelen ahhoz, hogy el lehessen fogyasztani(pl.: sima Soproni), de ez is csak olyan "ingyen elfogadom, ha olyan a helyzet" kategóriába került nálam.


Viszont bízom benne, hogy nem veszed zokon, ha a 200-300 HUF közötti kategóriába megyek fel, ugyanis itt már lehet találni iható söröket.

Eichbaum sorozat: van sokféle pilsnertől kezdve a viennán át a stotuig 250-350 HUF között, és ez nem is mainstream. (hacsak azóta nem lett az, hogy ezen az oldalon már rengetegszer leírtam :D)

Dreher Bak: ezt sokan isszák, de nem véletlenül, a hazai gyártású nagyüzemiek között a legjobb. 250 asszem az ára.

Dreher Hidegkomlós: viszonylag mainstream, de egész iható, főleg az új, citra komlós verzió. Szintén 250.

Pécsi Szalon Barna: ez már 270, és ennyit nem feltétlen ér, de a Spar gyakran akciózza éppen 200-ra, annyiért egész jó édes karakterű, fűszeres tmavy.

Zahringer Schwarzbier: ez is Eichbaum gyártmány, korrekt kávés és pörkölt malátás ízzel, 250-ért jó vétel lehet.

Soproni 1895: cseh pilsnerekre hajazó kukoricamentes hazai nagyüzemi 240-ért. Nem lebecsülendő fegyvertény.

Staropramen Granat: na, ez az amit szerintem alig vesznek, leginkább a Bőcsön pancsolt világos meg barna fogy, de ez még import, és egészen egyedi ízvilággal rendelkező polotmavy ez. És ez még egészen közelíti a 200-at, 220+betét az ára.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, plusz ugye van a PU, de az nagyon mainstream és a minősége is elég ingadozó.

2017. márc. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, nem bocs, az Oettinger Schwarzbier meg Hefeweissbier lemaradt. Az utóbbi egyébként a legolcsóbb iható búza, mióta nincs a Hansegold Hefeweissbier, de sajna ezeket csak Auchanban lehet kapni. (Az meg nincs sok helyen.) Vagy Metróban, akkor tálcástul kell vinned...
2017. márc. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 veterán vas ***** válasza:

Az "ismeretlen" szó fokozása -jelen esetben- magyartalan.

Inkább a "kevésbé ismert" kifejezést használnám. ;)

2017. márc. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Üveges (jó)sörök 200Ft-ért:

-Gösser

-Becks

-Soproni 1895

2017. márc. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tescoban a fehér dobozos Dehelder (nem a mild, hanem a sima)

600FT a négyes pack. De ha kibontod és darabonként veszed 139ft.

Ami jó volt még, pár éve már nincs. Az a tescoba a bohemia 4.8% volt.

2017. ápr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!