Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha nem lennének ennyire...

Ha nem lennének ennyire megadóztatva a dohánytermékek akkor kb. hány forint lenne egy doboz cigi?

Figyelt kérdés

2013. okt. 17. 22:34
 1/10 anonim válasza:
59%
Kb 300-400 Ft mint régen
2013. okt. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De miért ezt adóztatják ennyire és nem mást? pl az alkoholt (senki nem okozott "becigizve" autóbalesetet ellenben elég sokan okoztak "berúgva" autóbalesetet. Tehát a pia még veszélyesebb is.
2013. okt. 17. 22:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
az alkoholok is elég magasan meg vannak adóztatva
2013. okt. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

De miért ezt adóztatják ennyire és nem mást?

Mert sokan élnek vele, az államnak meg egyik legnagyobb bevételét az adók generálják. Drága? Mindenki panaszkodik, mégis ugyanúgy megveszik. Ahogy az előttem válaszoló írta, az alkoholt is ugyanúgy adóztatják, üzemanyaggal mi a helyzet? Az is drágul évről évre, megy is a panaszkodás, de az autósok zöme még a másik utcába is autóval megy.

Persze panaszkodni egyszerűbb mint a lemondás.

Én pl.: már 1 hete nem gyújtottam rá. Remélem nem is fogok többet, le is kopogom ...

2013. okt. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kb 100-150 Ft lenne egy 800 Ft-os cigi az adók nélkül.


A szeszen is ilyen durva az adóteher és az üzemanyagon is.

(Hogy az adónkból megépített autópályákra szedett útdíjról már ne is beszéljek.)


A cigihez és a szeszhez még csak-csak tudnak ideológiát gyártani, a benzinnél csak kussolnak.

2013. okt. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14%

Azért, mert meg akarnak élni belőle, de rohadtul. :)

Aki pedig még így is megveszi, hogy rákot okozzon mindenkinek maga körül és önmagának is, az meg is érdemli, hogy ennyit kiad saját lassú és fájdalmas kivégzése érdekében. :)

2013. okt. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Azért adóztatják ezt, mert a sok dohányos elhiszi hogy ő már függő, és nem is tud megválni tőle akkor sem, ha már nincs rá pénze. Ha elkezkdenék adóztatni a kakaóscsigát, senki nem venné, mert nem létszükséglet. Ha az újságokat kezdenék nagyonnagyon adóztatni, akkor szinte senki nem olvasna újságot. A dohány sem létszükséglet, csak itt sikerült elhitetni sok-sok emberrel, hogy ő már függő, és szüksége van rá
2013. okt. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Maximas ***** válasza:
31%
Ha felb*sz hogy ilyen drága akkor szokj le róla és nem lesz többé problémád. :)
2013. okt. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom csak nem értem mi olyan drága egy kis papíron meg egy pár gramm szárított növényen.:)
2013. okt. 23. 23:45
 10/10 Maximas ***** válasza:
42%
Akkor szerintem azért van az egekben az ára mert Magyarországon nagy a dohány általi halálozások száma és ezzel akarják megakadályozni. De hát ez olyan mint a harmincas években az USA-ban szesztilalom, és mégis jobban itták a cuccost.
2013. okt. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!