Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Átmeneti az alkoholutálatom?

Átmeneti az alkoholutálatom?

Figyelt kérdés

Nos, régebben bármit raktak elém, megittam/lehúztam. Majd szilveszterkor életemben először lerészegedtem. Másnap próbáltam túlélni az első másnaposságomat.

Azóta (vagyis 3 hónapja) undorodok bármiféle alkoholos piától. Ha a családban ünneplünk, akkor is sokkal nehezebben iszom, mint régebben azt a pezsgőt vagy a pálinkát amit a kezembe nyomnak.

Valakinél volt hasonló? Nálatok mennyi időbe telt "visszarázódni"?

17/F


2017. márc. 8. 19:26
 1/4 anonim válasza:
100%

Nalam is ez volt, vagyis hasonlo. En egy koncerten ittam le magam nagyon, utana fel evig nem ittam semmi alkoholt. Nyaron motoros talalkozo volt, ott ittam eloszor ujra nagyobb mennyisegben, az az eset utan iden februarban ittam megint, de mar csak par sor ment le, es mas alkoholos piat nem tudnek meginni mar.

De persze ez csak egy ember esete. Szoval nalam 4-6 honap kellett hogy elteljen, hogy ujra inni tudjak 4-5 sornel tobbet (gondolok itt arra, h palinka, jack, unicum,...).

De varj vele, es amikor ugy erzed, hogy mar tenyleg szivesen iszod, es megkivantad, akkor igyal, mert ha kenyszerbol erre az allapotra iszol, meg rosszabb lehet. En ezt tapasztaltam.

2017. márc. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nekem volt "hasonló" esetem, de van összefüggés.

Pár éve kolbászos-szendvicset vacsoráztam, de akkor még nem tudtam, hogy beteg vagyok, és reggel úgy keltem, hogy hányingerem van, és összehánytam az ágyat. A hányás után a kolbász és a hányás íze áramlott órákig a testemben, ami a rosszulléttel volt kombinálva. A gyógyulásom után a undorodtam a kolbásztól, pedig már elmúlt az a fázis. Kellett egy fél év mire visszaszoktam. A koromhoz képest csoda, hogy még nem voltam berúgva, ezért magamból kiindúlva nem tudok mást hozzáfűzni, de mások felől még nem hallottam ilyen problémát, úgyhogy egyedül vagy. Az alkoholutálat biztosan átmeneti, és addig tart, amíg el nem halványul az emlék, annyira, hogy nem tudod elképzelni mit is éreztél akkor. Én is most el tudom mondani milyen érzés volt kolbászt hányni, de a testem már nem tudja felidézni, és ezért nincs mi megakadályozzon, hogy megegyek egy kolbászos-szendvicset :D fél év után már inni fogysz rendesen ne félj

2017. márc. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
én kórházba kerültem, mert össze-vissza ittam mindent. Életem legnagyobb szégyene volt az az este, bár haverjaim elég jókat röhögtek, amíg komolyra nem fordult. 8 hónapja, egy korty sört nem ittam. Szilveszterkor még egy somersby-be se tudtam "belenyalni". Kis pohár pezsgő után majdnem hánytam. Nem tudom meddig lesz így, én "nem bánom" annyira, ha ez így marad, de elég érdekes.
2017. márc. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem alkohol de jópár éve névnapomra kaptam egy HATALMAS doboz Raffaelo csokitkb egy 30x30x30-as dobozd képzelj el szinültig töltve velük, másfél hét alatt elpusztítottam de olyan rohadt sok volt hogy ez még olyan 6-7 éve történhetett de máig ránézni se bírok a kis kókuszos golyókra :D

Szóval a visszarázódás valahol azonnal és soha közé tehető :D

2017. márc. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!