Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A pálinkát hogy lehet szeretni...

A pálinkát hogy lehet szeretni vagy bírni?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet " hatástalanítani" minden pohár után vagy 2 után, hogy ne csak 100% pálinka legyen.
2017. ápr. 21. 05:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Igyál rá sört, akkor már nem lesz 100%.

A pálinkát úgy isszák , hogy isznak egy felest és kész.

Az izéért, meg étvágy gerjesztőnek.

Utána pedig vagy sör vagy bor.

2017. ápr. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Sehogy. Én utálom, pedig magas minőségeket kóstoltam, pálinkakóstolókon is részt vettem, stb.


Nem étvágyat gerjeszt, hanem hasba rúg éhgyomorra. Az pedig nem lehet egy jó ital, amit az emberek 90%-a borzongva, grimaszolva küzd le a torkán, eltorzult arccal.


Soha nem iszom.

2017. ápr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Phoney ***** válasza:

A jó pálinkát meg lehet szeretni, a szart pedig meg lehet szokni (majd elhinni, hogy igazából nem is szar). Legalábbis a legtöbb embernél így működik.


„Hatástalanítani” nem lehet, viszont folyadékpótlás nélkül töményezni (aztán csodálkozni, hogy milyen másnaposak vagyunk) igen hülye szokás. Igényektől függően érdemes 3-5 deci vizet (ha lehet, szénsavmentest) meginni minden féldeci után. Meg mondjuk eleve nem kell féldecinként lesatuzni, mert ha valamit nem bírsz normálisan inni, akkor minek erőlteted magadba.

2017. ápr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezen én is csodálkozom mikor családban is vagy ismerősök úgy kóstolgatják,forgatják a szájukba a pálinkát mint mikor bort kóstolnak. Én a szagától is grimaszolok nem még hogy ízlelgessem. De ugyebár kinek a pap ...
2017. ápr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ízlés dolga. Én igenis szeretem az ízletes, illatos házi gyümölcspáleszt. Márpedig elég válogatós vagyok italokban, alig van pár, amit hajlandó vagyok meginni.

A törkölyt, amit egyszer kóstoltam, speciel utáltam. Márkás nem ágyas pálinkák nekem snasszak. De egy jó ágyas házi... Mmmm.


A töményeket lehet közte sörrel "hígítani". Harmatos leánykoromban még ittam úgy töményet. Aztán jött a párom, aki vodkával hígította az abszintot... Nagyon kevés alkoholt iszunk, de az nem vizes.

2017. ápr. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!