Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkoholmentes életről vélemények?

Alkoholmentes életről vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 24 éves lány vagyok, nem gondolom, hogy alkoholproblémáim lennének, néha szoktam inni, ha a barátaimmal elmegyünk szórakozni, koncertre, de nem szoktam részeg lenni. Viszont nem igazán szeretem a alkohol ízét, 1-2 ital van, amit szeretek, de az utóbbi időben azok se estek jól, ha ittam. Simán kibírnám szerintem nélküle, de nem tudom, ehhez a társaság mit szólna. Ti hogy reagálnátok, ha egy barátotok absztinens lenne? Összességében mi a véleményetek arról, aki nem iszik? Egyébként milyen gyakran, mit isztok, hány évesek vagytok?

A válaszokat előre is köszönöm :)


2017. ápr. 25. 21:33
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
84%
Én egyeltalán nem iszok (22/F).Egyrészt nem szeretem,másrészt szerintem a részeg emberek eléggé szégyenek..És teljesen jó így is minden.
2017. ápr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Próbálok alkoholista lenni, sokat gyakorlok. Egyszerűen nem finom az íze. Van szőlőm, borospincéim. Legutóbbi évben készítettem is bort, de alig-alig fogyasztom (3 hónap alatt 1 liter).

Ezen kívül rendszeresen iszok, évente 1x. Baráti társaságban én voltam egyedül, aki nem ivott. Ha olyan volt, akkor kénytelen voltam, de igyekeztem gyorsan túl lenni rajta.


Ha most lennének barátaim, és lenne közülük, aki nem iszik, engem nem zavarna, számomra az ilyesmi nem téma.


A véleményem arról aki nem iszik... hmm hmm, az nem szomjas.

35f

2017. ápr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%

Soha életemben nem ittam alkoholt, és nem is fogok. ;)

Aki ilyenért beszól, az meg is érdemli, hogy hülyének született.

Elvégre ő vedeli az izom- és idegmérget (más nevén alkoholt), nem én. :D

28

2017. ápr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%

én szeretek inni, sokat. nem szoktam gyakran, ha havi egyszer azt mondanám berúgnék, az túlzás lenne. már lassan két éve nem voltam full berúgva.


de szeretek meginni van amikor 1-2 sört, van amikor 10-et. de az se baj ha 1-2 napig nem iszom.


de azért heti 4szer 4 sör úgy minimum megvan.


Továbbá: érdekes téma. De engem jobban érdekel az, hogy milyen volt pityósként absztinensnek lenni.


Mert könnyű "nem dohányozni", de szerintem nem csak menőbb úgy nem dohányozni, hogy előtte sokat dohányoztál, hanem érdekesebb is. van benne kihívás és tapasztalat.

2017. ápr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
Hát engem aztán hidegen hagy ha nem iszik valaki, ha haverom ha nem. Mostanában elég sokat ittam sajnos, de már ideje lenne visszafogni magam, mert ez nem állapot. Bár én csak hétvégén iszom, máskor nem. Egyébként kis mennyiségben jótékony hatása van, mármint nem az alkoholnak hanem az alkoholos italokban található ásványi anyagoknak, vitaminoknak.
2017. ápr. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekelne, az én baráti társaságom nem ez az ivàsra buzdító.


Én középsuliba menő akartam lenni ezért szinte minden hèten jártam bulizni , elég sokat ittam főleg rövideket. Most max egy pohár bort vagy egy-két koktélt iszok .


24/N

2017. ápr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Engem inkább nyomaszt az iszákos emberek társasága. Kicsit szánalmasnak tartom, amikor valaki csak úgy tud elképzelni egy baráti/céges összejövetelt, hogy részegre issza magát. Csapatépítő bulikon pl. a főnököm leszól, ha nem iszok a fos házipálinkájából. Vagy amikor házibuliban mindenki a földön fetreng. Én amúgy ritkán iszom, csak társaságban, alkalmakkor, olyankor is max. 2-3 korsó sör, 1-2 pohár bor, esetleg egy rövid.


Ha valaki közölné velem, hogy absztinens, én maximálisan megérteném, és teljesen normálisnak tartanám.


37/F

2017. ápr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én somsem ittam még csak a szagát sem bírom... Ismeretségben mindenki iszik, eleinten próbálták rámtukmálni aztán rájöttek, hogy semmit nem érnek vele és már gyümileveket hoznak:) Ettől független nem vagyok kisebb a szemükben és engem sem különösebben érdekel, hogy ők isznak. 25L
2017. ápr. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%

Én szeretek inni, de mindenki úgy él, ahogy szeretne.

Én nem ítélek el senkit.

2017. ápr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Életemben kb kétszer ittam, egyszer bort, egyszer pezsgőt.

Nincs az alkohollal szemben semmilyen ellenszenvem,nem az alkohol maga az ártalmas, hanem a mértékletesség hiánya, amikor valakinek árt az alkohol, részegessé, vagy alkoholistává válik. A jó bor pedig megfelelő mennyiségben remek vérképző, immunerősítő szer.


Mindezzel együtt én (leszámítva a fenti két alkalmat 28 év alatt) alkohol nélkül élek, olyankor is absztinensnek vallom magamat, ha társaságban kínálnak. Emiatt engem még hátrány, kellemetlenség nem ért.


28F

2017. ápr. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!