Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az ágyaspálinkaban milyen...

Az ágyaspálinkaban milyen alma van, nyers vagy sűlt? Mézet lehet bele tenni, mivel ágyazható

Figyelt kérdés

2017. máj. 27. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
nyers
2017. máj. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Minden pálinkát lehet "ágyazni",izlésed szerint.Azt teszel bele amit akarsz,de legjobb a NATUR !
2017. máj. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Phoney ***** válasza:

„Mézet lehet bele tenni, mivel ágyazható” – otthon mindent lehet bele tenni, ennek az ágyazáshoz semmi köze. A valódi ágyaspálinkába nem kevernek semmit, csak a gyümölcsöt teszik bele.


Sült gyümölcsöt nem szoktak beletenni, csak frisset vagy aszaltat.

2017. máj. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha beágyazol egy pálinkát, akkor pusztán a gyümölcstől (amit már mások is írtak, hogy nyers gyümölcs) lesz egy enyhén, kellemesen édeskés íze a pálinkának, abba még mézet beletenni szerintem végképp felesleges, mindenesetre egy igazán jól sikerült pálinkába (értsd jól cefrézett, jól főzött, és ideális évben termett gyümölcsből készült pálinkába) teljesen felesleges az ágy, mi több hülyeség.

Egy rosszabbul sikerült pálinkát viszont jelentősen feltud javítani. (Tudtommal) az ágyazás eredendő célja ez volt, csak most tekintünk rá úgy, mintha az valami nemesebb dolog lenne! Ahogy pl. tequila-nál is ez a hülye rítus, hogy citrom-só, narancs-fahéj, ez akkor alakult ki, mikor sz.r minőségű tequilákat is gyártottak, amióta meghatározott, hogy mettől meddig tequila a tequila, azóta igazából ez elhagyható lenne, mert azért ettek hozzá ennyi sz.rságot, hogy elnyomják a kellemetlen ízt, most meg már kellemetlen íz az nincs, ill. ez ízlés dolga, rossz íz még lehet egyeseknél. :)

Beágyazhatod egyébként bármivel, ált. azzal a gyümölccsel szoktak ágyazni, amiből a cefre is készült, de pl. kevésbé intenzív ízű pálinkát (pl. alma pálinka) beszoktak más gyümölccsel is ágyazni, pl. körtével viszont tényleg, ha jól sikerült a pálinkád, akkor ne tégy vele semmi egyebet, mint, hogy megiszod. Szintén hülyeségnek tartom, de ha túl erősnek találod vagy ismerősök, rokonok túl erősnek találják, akkor hűtsd be fagyasztóba, bár én ilyet sosem tennék, de sokan ezt csinálják.


Ha a cél az, hogy valami női piát alkoss pálinkából, akkor akár "ellehet tenni" gyümölcsöt pálinkával. Fogj egy dunsztos üveget, szórd tele gyümölccsel, prampert (szeder) ajánlom. Tegyél rá némi cukrot, majd öntsd fel pálinkával, naponta forgasd meg az üveget. 1-2 hónapig hagyd érni, majd bontsd fel, öntsd le a levet. A gyümölcs íze nem lesz túl kellemes, arra ne számíts, hogy azt megeheted, de a leve egy nagyon könnyűnek tűnő intenzíven ízes rövidital lesz, ami igazából (pálinka szeszfokától függően) lehet nagyon ütős is, csak nem érzed, alattomos, szóval csak módjával.

2017. máj. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Most nekem azért furcsa a kérdés (vagy trollkodás?) mert én úgy tudtam, hogy az ágyaspálinka attól ágyaspálinka, hogy a pálinkásüveget ráhúzzák pl a körtefa virágzatára, és a körte szépen belenő majd az üvegbe, és így lesz a rejtélyes dolog, hogy ép körte lesz a szűk nyakú pálinkás üvegben, ami egyszerűen érdekesség, és ad egy plusz friss jó ízt a pálinkának.
2017. máj. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az is egy módszer, de vannak pl. lecsavarható aljú üvegek, és mennyivel egyszerűbb megoldás ez, de a darabolt gyümölcsön ill. az aszalt gyümölcs ágyon készült pálinka is "rendes" ágyas pálinka. Sőt, nem tudom, h készülnek ezek az ágyas pálinkák, amire te gondolsz, de nem lennék meglepve, ha az egész gyümölcs dísz lenne, s arra már beágyazott pálinka lenne ráöntve.
2017. máj. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!