Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Kocsmákban és presszókban...

Kocsmákban és presszókban lehet kérni whisky-s kólát? Vagy külön kell megvenni a whiskyt és a kólát is?

Figyelt kérdés
Tudom, ez hülye kérdés, de nem tudom, ilyen helyeken hogy megy. :D Itthon szoktunk inni kólát meg Jack Daniels-t, de nem tudom, hogy ilyen helyeken is lehet-e így egybe kérni vagy külön kell venni kólát meg valamilyen whiskyt?

#kóla #whisky #jack danniels
2017. máj. 28. 11:12
 1/6 Phoney ***** válasza:
100%
Bármit kérhetsz összeöntve.
2017. máj. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Hát mi whisky energiaitalt szoktunk inkább, helytől függ.. Itt falunkba van 6 kocsma, 2 helyen úgy van írva hogy whisky energital meg whisky kóla is lehet kérni, többi helyen annyi hogy kiöntik egy nagy pohárba whisky-t te meg veszel hozzá kólát vagy energiaitalt max , és beleöntöd, de ha hozzákérnéd hozzáöntenék ez biztos :D Gyakran isszák úgy gondolom máshol is összeöntve, szóval bárhol is legyél, kocsmáros tudni fogja miről van szó, mert már kértek tőle úgy többen.
2017. máj. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, bár szerintem a whisky tisztán jobb. :D
2017. máj. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet. Mondod hogy kérsz egy whisky kólát. Alap ital, sokan így isszák :D Meg amúgy ha nem is lenne olyan az itallapon, akkor is egybeöntenék neked ha kéred bármit bármivel :D Én mondjuk nem szeretem a whisky-t, aztán volt az itallapon hogy amarettoval összeöntik, szóval tényleg erőset erőssel is kevernek sokszor.


Meg visszatérve ismernek rövidítéseket is. Mondod hogy kérsz 1 vbk-t, nem kérdez vissza. (vörösboros kóla).

2017. máj. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
u.i.: amarettoval se ízlett :D
2017. máj. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyszer ült mellettem a pultnál egy hát nem túl szép csávó, ő a kávéba kért egy feles pálinkát. Elsőre a pultos visszakérdezett, de másodjára már öntötte is neki. A kocsma attól kocsma, hogy bármit ihatsz, legfeljebb ha újdonság akkor rákérdeznek kétszer, de nem problémáznak.


Legjobb a pult gyöngye, nem tudom az máshol is van-e. A megmaradt üveg aljában lévő italok amik már nem tesznek ki egy adagot, össze vannak öntve egy kancsóba és az igazi ősalkoholistáknak öntik ki fillérekért mikor már alig van pénzük, de inni akarnak. Szóval a kocsma az kocsma.

2017. jún. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!