Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Jelent bármi a kocsma ajtóba...

Jelent bármi a kocsma ajtóba rakott szék/bárszék?

Figyelt kérdés
Állítólag azt jelenti, hogy zárnak és már ne menjen be új vendég, de sose hallottam ilyenről és úgy beszéltek róla, mintha ez köztudott dolog lenne. (A Google se dobott rá semmit.) Valaki hallott hasonlóról?

2017. máj. 29. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottam még, de ahogy elolvastam a fő kérdést, rögtön tudtam, hogy biztosan azért, hogy ne menjenek be. Annyira logikus. Én inkább nyitáskor láttam ilyet, nyitva az ajtó, hogy szellőzzön a hely, de még nem nyitottak ki, ilyenkor odaraknak valamit az ajtóba.
2017. máj. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Felénk akkor rakják oda ha felmosás van...mert amúgy mi ilyen frankó helyen lakunk ahol délben is van felmosás mert a sok suttyó behordja a földet meg mindent.:)
2017. máj. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Ne csapja be a szél az ajtót, ha szellőztetnek, vagy épp takarítanak (felmosnak, és ahhoz kell a nyitott ajtó, hogy gyorsabban száradjon a helyiség)


Én első sorban erre gondolnék.. Viszont egy puccosabb helyen már előfordult,hogy lenézően szóltak, hogy zárnak, és az ajtóban volt egy szék.

2017. máj. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Soha nem találkoztam még ilyennel, nem hinném hogy univerzális jel lenne. Ha zárnak akkor egyszerűen nem adnak már ki piát.
2017. máj. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is nyilvánvalónak találtam, hogy azért lehet ott, hogy ne menjenek be.
2017. máj. 29. 20:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Mifelénk én szokta odarakni mikor már jó idő van és nem akarok ácsorogni.
2017. máj. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, azt jelenti, hogy akkor éppen ne menjen be senki.

A főbb okokat már leírták. Nyitás előtt és záróra után is láttam már ilyet.A törzsvendégeket, ha akarják úgyis beengedik, akár egy "művészbejárón " át is. :D

2017. máj. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!