Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szerintetek a barna staroprame...

Szerintetek a barna staropramen vagy a barna kozela jobb?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem ezek a legjobb sörök és guinnes a legjobb stb..De engem ezen két márka összahasonlítása érdekel.Előre is köszi a válaszokat!:)

2017. jún. 21. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

A Guiness se nem barna sör, se nem a legjobb.

Én ezek közül egyiket sem ittam, csak a magyar licenszelt változatukat, amik kritikán aluliak.

2017. jún. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a staroptamen a finomabb
2017. jún. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Staropramen, régen amikor eredeti volt(tavaly előttig) jobb volt mint most, de a Kozel Csernyinél (nem megy a cseh betű, megyerosítom) az utángyártott is jobb. Staropramen-ből az Unfiltered és a félbarna továbbra is eredeti, merem ajánlani mindkettőt, főleg hogy ugyanannyiba kerül mint a Magyarországon gyártottak :D
2017. jún. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"és guinnes a legjobb"


Tévedsz, még a stoutok közt sem a legjobb belőle a Foreign Extra Stout még akkor is, ha benne van a Top50-ben. De te tuti nem olyat ittál, hanem a Draught-ot, ami valójában a legszarabb stout, mert vizes, és ízetlen :D Mondjuk épp ezért bárki megihatja, és menőzhet vele, mert Guinness... kóstolj meg egy Fullers Black Cabet vagy Wychwood Black Wychet és képben leszel a jó stoutokkal. :D


Amúgy a kérdésre válaszolva... az eredeti Staropramen Cerny egy testes, masszívan kávés, száraz, egészen komoly tmavy volt, szerettem. Az a borsodis liszensz vacak, amit mostanában lehet kapni sokkal vizesebb, jellegtelenebb, meg lehet inni éppenséggel, de én nem szoktam venni. A Kozel Cernyből meg az eredeti sem jön be annyira, az az olcsósított változat meg amit itthon forgalmaznak végképp tabu... igazából 10 balling fokos mainstream cseh barnából nekem a LIQUID GOLD FORGALMAZÁSÚ(!) Krusovice Cerny jön be. De az itthon nincs. Meg a Bernard Cerny Lezak, ami meg a 12-es barnákból a nagy kedvenc túlárazott... tudod mi az egyetlen cseh barna lager, ami itthon hipermarketekben kapható és tényleg megéri az árát? A Budweiser Dark. Na, azt kóstold meg, nem fogsz csalódni! ;)

2017. jún. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)
2017. jún. 21. 23:22
 6/10 Trevor. ***** válasza:
100%
Régen vettem már, így nem tudom, hogy importálják-e még vagy már a Borsodi csinálja licenc alapján a barna Staroprament. Ha még import, mindenképpen azt vedd.
2017. jún. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Barna straropramen az import, a sima világost gyártják itthon
2017. jún. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es, szerintem olvasd el a címkét! ;)
2017. jún. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát én most megnéztem, és Imported.... Amúgy ha a kettő közül kell választani, nálam is a Staro nyerne.

Bár ha cseh sör akkor Pilsner a nyerő, meg amúgy is az a kedvencem.

2017. jún. 23. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
2017. jún. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!