Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ki honnan veszi, hogy az...

Phoney kérdése:

Ki honnan veszi, hogy az (igazi) abszint hallucinogén/mérgező?

Figyelt kérdés
Nyilván az válaszoljon, aki így gondolja.
2010. máj. 20. 02:20
 1/9 anonim válasza:
100%
Az abszint szempontjából fontos hatóanyagai az abszintin és az ürömolaj. Az abszintin felelős az ital keserű izéért, állítólag 1 gramm már érezhetően keserűvé tesz 100 liter vizet. Az ürömolajban található tujon és fellandrén idegméreg, mérsékelt mennyiségben izomrángásokat, nagyobb mennyiségben heves görcsöket okoz. Fokozott fogyasztása a központi idegrendszer leépüléséhez vezethet. Sokan ezeknek az anyagoknak tudják be az abszint hallucinogén hatását is, bár ennek tudományos alapja nincs.
2010. máj. 20. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Én az EuroTrip című filmből! Furcsálltam is, hiszen már ittam abszintot azelőtt, hogy láttam a filmet és nem hallucináltam semmit. :D
2010. máj. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö válaszoló tudja helyesen, a thujon az, ami hosszab ideig gyakran fogasztva egészségügyi károsodást okoz, de nem hallucinogén. Ha valaki csak ritkán iszik egy-egy pohárkával, akkor nem lesz semmi baja.

Meg ha jól tudom, a mostani abszintok más eljárással készülnek és sokkal kevesebb thujont tartalmaznak, mint a hagyományosak. Ennek ellenére nem célszerü rendszeresen fogyasztani, mert a káros hatás csak késöbb (pár év múlva) jelentkezik, de akkor már nem gyógyitható.

2010. máj. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Amit az 1700-as években gyártottak abban fehér üröm volt az összetevő, ennek a tartalma a thujon, ami idegméreg, emiatt röpködött a zöld tündér, Ezért vágta le Van Gogh a fülét.

Ez sokáig be volt tiltva, nem olyan régen kezdték gyártani, fekete ürömmel, amiben nincs thujon.

Tehát az igazi, vagyis a legelőször gyártott absinthe tényleg mérgező volt.

2010. máj. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
:) hát ez olyan, mint amikor régen a Coca Cola alapanyaga a cocain volt!
2010. máj. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
off: amúgy Van Gogh nem vágta le a teljes fülét, csak a fülcimpáját.
2010. máj. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Legfőképpen a fehér üröm okozná ezt a hatást, de ma már a legtöbb boltban kapható abszintot fekete ürömmel készítik, ami ízben hasonló, de hatásban nem. Úgy hallottam, hogy a fekete üröm olcsóbb.

(Ne kövezzetek meg, nem mondanám ezt 100%-ra.)

2010. máj. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

07:17:

Az abszint újra-legalizálásának pontosan az a lényege, hogy a "a régi eljárással" is készülhet. Hozzátenném, az "új eljárás" (legyünk egyenesek: hamisítás) csak olcsóbb, de nem veszélytelenebb. Az legelterjedtebb "új fajták" egyszerűen a "tablettás" és "koccintós" kategóriát képviselik az abszint-piacon (áztatás helyett kivonat-bekeverés, vagy még az sem - tisztelet a kivételnek). Mivel senki nem ért hozzá, a gagyiért és lehet sokat kérni.


Nem terjedt el még a magyar médiában (:DD), de évekkel ezelőtt bevizsgálásra került több tucat (bontatlan) százéves minta különböző helyekről, és a tujon-tartalmuk 10-25 mg/l közt mozgott (az EU-ban 35 mg/l a megengedett.) Az eredeti recepteket felhasználva szintén ez az eredmény, ami elég kínos műbalhéra enged következtetni a kora XIX. sz-i borosgazdák részéről.

Egyébként a fehérüröm (mint gyógytea) ajánlott napi adagja 1 teáskanál...ez több tujon, mint ami egy pohár abszintban van a lepárlás után. (Persze az ürömteát sem érdemes hónapokig vedelni.)



07:44: "Ezért vágta le Van Gogh a fülét."

Akkoriban mindent az abszintra fogtak:) Jean Lanfray pl híres róla, hogy megölte a családját, mert "abszintot ivott". Igaz selejtrészegre itta magát minden mással (üveg bor, fél üveg brandy, krémlikőr, brandys kávé), de nyilván a 2 pohár abszint a bűnös:D


15:50:

Mindkét ürmöt lehet kapni gyógynövényboltban, kb egy árban vannak:) Az ízük egyáltalán nem hasonlít, akárhogyan is készítjük el.


Egyébként vicces, de a feketeürmös változat nem jellemző. A magyarországon általam vett gagyik mind fehérürmöt tartalmaztak. (A magyar cimkére sokszor feketét nyomtatnak, de alatta más van.)



A kérdést természetesen nem provokációnak tettem fel; érdekel, 2010-ben kiben mi táplálja ilyen erősen a tévhiteket (a cseh marketingen kívül).

2010. máj. 20. 22:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha allergiás vagyok a fekete üröm pollenjére, akkor ihatok abszintot?
2010. máj. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!