Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogy lehet az, hogy pár doboz...

Hogy lehet az, hogy pár doboz sörtől meghülyülök és rosszul vagyok, de majdnem fél liter vodkától semmi bajom?

Figyelt kérdés

Ha megiszok mondjuk 3 doboz sört egymás után, akkor teljesen lerészegedek, időnként ez hamar átcsap rosszullétbe is, rohanok telehányni a vécét, másnap reggel pedig fáj a fejem és szarul vagyok.


Tegnap egy házibuliban kb. 3 óra leforgása alatt megittam majdnem egy egész fél literes üvegnyi vodkát (38%), talán csak 1-2 felesnyi maradhatott az üveg alján.


Részeg voltam, de nem túl szédelgősen vagy hányingeresen, inkább csak olyan passzív és szomorkás lettem egy idő után a sok piától.


Ma reggel felkeltem korán ahogy szoktam és kutya bajom, se fejfájás, se kiszáradás, semmi. Reggelre nem voltam részeg, normális étvágyam volt.


Ez mitől van?



2017. júl. 12. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A vodka gyakorlatilag majdnem tisztán csak etilén és víz. Míg pl. a sörben van fenilalanin is, ami normál esetben tirozinná alakulva távozik anyagcserével. Akinek a szervezetében kevés a lebontásához szükséges enzim, annak jobban megárt a sör. Lásd gúglin: fenilketonuria
2017. júl. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Hehe én ugyan ez vagyok csak hányás meg fejfájás nélkül. Éljen a vodka!
2017. júl. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez lehet a titka az orosz munkásoknak. Éjjel összejönnek egy partyra, isszák a vodkát, mint az állat, alszanak rá egyet és reggel uzsgyi be a gyárba! :)
2017. júl. 12. 23:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
1. nagyon jókat írt! Nem vagyunk egyformák. A pezsgő hírhedt fejfádító, de én simán megiszok 2 üveggel, gond nélkül. 3cl töménytől azonnal rosszul lennék viszont.
2017. júl. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a pezsgőt és a leót nem bírom valamiért. Minden mástól semmi bajom sincs, és még szerencsés alkatnak is tartom magam, mert ha totál bedurvul is a buli, másnap sosincs semmi bajom, igaz úgy alszok olyankor, hogy még arra sem ébrednék meg ha ágyúval lnének mellettem.
2017. júl. 13. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

A fenilketonuriát még közvetlenül a csecsemő születése után szűrik, mivel komoly problémákat okozhat az idegrendszerben.

Nem tudok róla, hogy felnőttként is kialakulhat, de kérlek javíts ki első, ha tévedek, mert szeretek új dolgokat tanulni.

Ezenkívül amúgy logikusnak tűnne a kérdező esetében, nekem sincs jobb tippem, max olyasmik, hogy a kérdező túloz, vagy hogy ezen a vodkaivós estén kifejezetten jó formában volt és sokat evett mellé, míg korábban fáradt volt/keveset evett/stb.

Bár az sem elhanyagolható tényező, hogy írta, hogy a 3 doboz sört egymás után itta meg, míg a vodkát 3 óra leforgása alatt.

2017. júl. 16. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ortilio válasza:
100%

Nekem 28 éves korom után kezdett másképp hatni a sör. Begyullad tőle az orrmandulám, a szemem és a torkom is kicsit, kivörösödök. Ja és a harmadik üveget már köpöm visszafele....

Bezzeg előtte :) egy este akár 4-5 liter :)

2018. okt. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!