Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van az hogy bírom a...

Miért van az hogy bírom a rövidet kifejezetten az erős pálinkát, a bortól hányok, sört meg nem bírom meginni?

Figyelt kérdés
Gyakran előfordulz már hogy bulizok mibdig sörözök de sose iszok belőle többet 1 korsónál mert már jönne fel, de rövidböl annyit iszok amennyi belémfér és semmi bajom töle a bebaszáson kivül , és másnap nem is vagyok másnapos. Ez miért lehet? Azért a sör mégiscsak jobb lenne mivel olcsóbb mint a rövid.

2017. júl. 13. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak nem vagy hozzászokva.

Velem is hasonló volt, annyi különbséggel hogy én a házi illetve a sima pálinkából tudtam annyit meginni amennyi belém fért és kutya bajom nem volt tőle. De ha vodkát, whiskeyt ittam, 2-3 felestől elhánytam magam. Aztán amikor már harmadjára volt ilyen ivós alkalom, sokkal többet bírtam.

2017. júl. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pont ugyan így vagyok vele, csak a sört én egyáltalán nem iszom meg.
2017. júl. 14. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is hasonloan voltam, de a rövid is ha huzóra 1dl lemegy az viszajon de ha felesekkel huzom le ugy 2,5 dl alaphangon:D
2017. júl. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó látni nem vagyok egyedül! Azért köszi a válszokat! Amúgy tök rossz látni hogy a haverok isszák a sört jóizűen én meg megiszok nagy nehezen eggyet és utána csak rövid( Amúgy tökmind1 hogy házi vagy bolti pálinka megiszom ugyanúgy csak finom legyen ) és azt veszem észre hogy abba kell hagynom mert hát kifogytam az ivós pénzből olyan drága a rövid. Ha én lehúznám 1dl rövidet nem hánynám vissza max ha már sokat ittam elötte , de amúgy nem . Mondom én úgy bírom a röviden meg úgy iszom mint a többiek a sört . Sok buliban nyertem már rövid ital vervenybe is.
2017. júl. 14. 23:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a rövidtől durván böfögök, a bortól lassan a sörtől viszonylag gyorsan hányok, ha sikerül letolni (részegen már jól csúszik). Számomra a gyümölcslé+rövid a nyerő, szénvavas üditőkkel nem keverek semmit. Koktélozni mondjuk még nagyobb csapás a pénztárcának, de szórakozóhelyekre amúgy se járok.


Hát igen nincs teljesen rendben az emésztésem, de az már egy másik történet.

2017. júl. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a vércsoportod nyomja rá erre is a bélyegét. Nem vicc nagyon más az emésztése a különféle vércsoportú embereknek. Érdemes kutyvászni a témában gugli: "vércsoport diéta".

Sztori: 20-as éveimben simán legurítottam annyi sört, mint a fiúk, ha és amikor elmentem bulizni. Részeg az nemigen voltam csak jókedvű, oldott. Ma 45 évesen gyakorlatilag semmit nem bírok meginni. Egy dobozos sört sem! Egészen rémes mert egy grillezésnél azért jó lenne becsípni vagy csak az íze miatt is. De a gyomrom egyszerűen elutasít mindenféle alkoholt! Fogalmam sincs miért, talán amit egyes írt, hogy elszokik tőle az ember. Ugye terhesség azután kisgyerekek nem ihattam meg hát eszembe sem jutott, utána pedig egyre inkább elutasította a szervezetem. Gyakorlatban úgy néz ki hogy fél doboz sörnél/röviditalnál: undor öklendezés, bort eleve soha mert savat csinált, kéredzkedett fel. Ellenben kóla az mindig kell, azt gyakran megkívánom és jót tesz az emésztésemnek. 0 rh pos 45N

2017. júl. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is 0+ os vagyok azthiszem, amúgy köszi a válaszod, lehet hogy a vércsoport keze van benne!
2017. júl. 20. 00:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!