Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Bor sok ideig tárolva felbontá...

Bor sok ideig tárolva felbontás után?

Figyelt kérdés

Egy ilyenről van szó: [link]


Június elején bontottam fel, nagy része még az üvegben van, ezért nem igazán szeretném kiönteni. Vissza lett csavarva a dugó, de légmentesítés nélkül.


Nyilván szarabb lett az íze, én most inkább arra lennék kíváncsi, hogy ha ilyet iszok, megbetegedhetek tőle?



2017. júl. 16. 01:23
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
legrosszabb esetben fosni fogsz
2017. júl. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Phoney ***** válasza:
Ha az íze alapján még van gusztusod meginni, akkor ihatod. Mondjuk hasmenésre tényleg lehet esély, ha már nagyon ocsmány, de más nem lesz.
2017. júl. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem abból már ecet lett.
2017. júl. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Annyit nem ér az egész, valószínűleg megy a WC-be. Köszönöm a válaszokat.
2017. júl. 16. 16:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Kiöntés előtt feltétlenül kóstold meg! Színét (átlátszóságát) nézd meg! Ha erősen opálos (zavaros), akkor tényleg romlott. Az ecet ízét meg egy cseppnyi boron is megérzed.Nagy valószínűség szerint "állott" ízű lesz, de ha az általam leírt két tünet nincs, akkor iható.
2017. júl. 17. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
50%
hát ha jó az íze akkor is lehet tőle hasmenésed
2017. júl. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az innivaló az nem romlik meg és mindegy hogy(hozzátettem hogy innivaló, szóval nem kell itt azal jönni hogy a pocsojavizet is meginnám) mi meglehet inni :'D
2017. júl. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Le kell zárni és hűtőbe tenni. Ott eláll 1-2 hétig. Utána már nézni kell, ha tiszta, nem opálos, nem zavaros, nincs az alján vagy tetején üledék, hártya, a szaga nem szúrós, az íze nem savanyú, ecetes. Akkor még iható. De egyébként ha ilyen akkor is iható, semmi bajod nem lesz tőle, csak undorító.
2017. júl. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!