Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Kereskedelemben kapható 96%...

Kereskedelemben kapható 96% etil alkoholt lehet v. mivel pl. vizzel, narancslével stb. keverve fogyasztani?

Figyelt kérdés

2017. júl. 19. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
A lávát is meg lehet inni. Egyszer.
2017. júl. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Phoney ***** válasza:
93%

Ha tiszta, étkezési szesz, akkor lehet. Valamilyen formában rajta lesz a címkén, hogy alkalmas-e fogyasztásra vagy nem. Lehet egyáltalán magyar kereskedelemben 96%-os alkoholt kapni?


Ha fogyasztásra alkalmas, akkor gyakorlatilag egy hígítatlan vodka, amit olyanra hígítasz és/vagy azzal keversz be, amivel tetszik.

2017. júl. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Tudtommal mar nem lehet kapni amugy. De mi regen csinaltuk azt hogy bekevertuk gyumolcslevel es nagyon fura ize volt es erzesnek is nagyon fura volt ,nem sima reszegseg hanem inkabb mintha bealltunk volna egy kicsit
2017. júl. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban van, de szerintem nem fogsz kapni.
2017. júl. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet.Nekünk maradt még régről egy literes üveg. Én ittam belőle keverve.DE tudtommal manapság Magyarországon már csak patikában lehet kapni kis kiszerelésben.
2017. júl. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Alapból 70%-ost adnak, az biztos. És az is piszok drága, fél deci valami 500Ft. Érdemesebb vodkát venni.
2017. júl. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TJózsef válasza:
Az alkohol és a víz egymással minden arányban keverhető. Következésképpen bármivel, ami víz alapú. Valóban az a kérdés, hogy megéri-e? Ha van otthon egy kannával, akkor igen. Valamikor a repülőtereken szépen hozzá lehetett jutni, (most is talán ...) akkor és ott ez nem volt kérdés. Akár tisztán is ledöntötték. Ütős volt.
2017. júl. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Már patikában sem kapható.nagyon alapos indokkal felírnák,de nekem nem írta fel.Irány Szerbia,de a vámnál jó lesz vigyázni.Engem visszazavartak,de Szabadkánál bevittem.Rengeteg recept van.
2017. júl. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés.

Tanárom mesélte, hogy amíg katona volt, volt egy laboráns kollégája, akinek havonta több liter etil-alkohol kellett "üvegcsőmosásra". Aztán mondta, hogy lebukott, mert azt az alkoholt narancslével bekeverve itta, mert az vodka-narancs szerű ízt adott neki.

Szóval igen, lehet, bár szerintem nem éri meg.

2017. júl. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Őry Péter válasza:
Persze, megoldható, de ha a "bukowski index" szerint számolsz nem éri meg. Én már ittam ilyen kotyvalékot (alkesz vagyok), de semmi értelme! Ha meg ilyesmiken töröd a fejed, akkor te is "jó úton haladsz"
2017. júl. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!